افتتاح مرکز حمایت از زنان و کودکان آسیب دیده از فضای مجازی در یزد

مرکز «حامی» به منظور حمایت از زنان و کودکان آسیب دیده در فضای مجازی در «فرهنگسرای شهر» یزد افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، شهردار یزد در مراسم افتتاح مرکز حامی اظهار کرد: شهرداری یزد در راستای ایفای رسالت‌های اجتماعی خود و به منظور کمک به دستگاه قضایی برای انجام امور مشاوره‌ای و حمایتی و همچنین فعالیت‌های پیشگیرانه در برابر برخی جرایم در سطح شهر با محوریت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی، مبادرت به راه اندازی مرکز "حامی" کرد و این مرکز را در اختیار دادگستری قرار داد.

عزیزی افزود: مرکز حامی در محل فرهنگسرای شهر واقع در بلوار شهید صدوقی قرار دارد و می‌تواند میزبان زنان و کودکانی باشد که در فضای مجازی دچار آسیب و بزه شده اند.

وی تصریح کرد: امیدواریم در آینده‌ای نزدیک، ثمرات و اثرات مثبت فعالیت این مرکز در سطح شهر یزد دیده شود.

رئیس کل دادگستری استان یزد نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: کسانی که در دام شیادان فضای مجازی می افتادند برای پیگیری دعوایشان مجبور بودند در دادگستری تشکیل پرونده دهند.

غلامعلی دهشیری ادامه داد: این مرکز علاوه بر حذف این پرونده‌های قضایی و حفظ آبروی شهروندان، در خصوص احقاق حقوق این افراد هم می‌تواند موثر باشد.

وی از حضور قاضی و نماینده پلیس فتا برای رسیدگی به شکایت در صورت لزوم خبر داد و اظهار داشت: این مرکز جنبه پیشگیرانه دارد و می‌تواند افراد را از افتادن در دام شیادان دور کند.

48

کد خبر 1541125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =