یزدی‌ها از ابتدای امسال نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان زکات داده‌اند

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: نیکوکاران یزدی از ابتدای سال تاکنون ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات واجب و مستحب پرداخت کرد,هاند.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد؛ محمد شجاعان اظهار کرد: شهروندان نیکوکار یزدی از ابتدای سال تاکنون ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات واجب و مستحب پرداخت کردند، این درحالی است که ۹۸ درصد زکات در امور محرومان و دو درصد برای ساخت طرح های عمرانی عام‌المنفعه هزینه شد.

وی افزود: از مجموع زکات هزینه شده در امور محرومان ۴۷ درصد برای کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند، ۳۱ درصد برای معیشت محرومان، ۹ درصد برای ساخت، مرمت و بازسازی مسکن نیازمندان، ۱۰ درصد برای امور تحصیلی و فرهنگی مددجویان تحت حمایت و ۳ درصد برای کمک به هزینه درمانی محرومان اختصاص یافت.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد ادامه داد: هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از زکات جمع‌آوری‌شده در قالب زکات مستحبی و سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان زکات واجب بوده است.

وی بابیان اینکه ۲۵ هزار خانوار نیازمند با جمعیت ۵۰ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان یزد قرار دارند این در حالی است که ۱۰ هزار خانوار دارای سرپرست زن هستند، یادآور شد: اقلام و کمک‌های اهدایی نیکوکاران در همان محل جمع‌آوری‌ شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود.

شجاعان تصریح کرد: مردم خیراندیش استان یزد در ماه مبارک رمضان امسال سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فطریه و کفاره پرداخت کردند که یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آن فطریه عام و سادات و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کفاره عمد و غیر عمد و رد مظالم بوده است.

48

کد خبر 1541222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =