اشتغال ۱۲۰۰ زندانی در قزوین

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: از سال گذشته تاکنون برای حدود ۱۲۰۰تن از زندانیان استان اشتغالزایی شده است که ۴۳۰نفر از این تعداد اشتغال دائم در خارج از زندان داشته و مابقی در داخل زندان مشغول‌فعالیت می باشند.

به گزارش  خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ نوراله قدرتی، رئیس کل دادگستری استان قزوین  در دومین نشست هم اندیشی ایجاد کارگاه های اشتغال دائم زندانیان گفت: اشتغال پایدار برای زندانیان به‌ منظور پیشگیری از وقوع جرم و مهم‌ترین نیاز زندانیان استان پس از آزادی است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین به اهمیت برنامه‌ریزی اشتغال زندانیان و بررسی وضعیت، فضا، امکانات بالقوه و مستعد به امر ایجاد اشتغال در زندان‌ها اشاره کرد و گفت: همکاری بیش ‌از پیش دستگاه‌ها و نهادهای مختلف استانی در راستای سرمایه‌گذاری در زندان‌های استان، امری ضروری است.

او اشتغال به کار زندانیان را یک جهاد واقعی در حوزه اجتماعی دانست و افزود: دستگاه قضایی به دنبال حل مشکلات معیشتی خانواده زندانیان و  همچنین بازسازی شخصیت زندانیان است.

قدرتی گفت: خانواده ۳هزار نفری در زندان طی چند سال آینده وارد جامعه می شوند و هر گونه خدمت و کمک به زندانیان آرامش و آسایش جامعه را به دنبال خواهد داشت.

مقام ارشد قضایی استان با اشاره به اشتغال ۸۰ درصدی زندانیان در سال جاری، اظهار کرد: این مهم یکی از اهداف سازمانی بوده و امید است با حمایت مسئولان، اداره زندان‌های استان به این مهم دست یابد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین  ضمن تقدیر و تشکر از تولیدکنندگان و صنعتگرانی که در زمینه اشتغال زندانیان همکاری های لازم را داشتند، گفت: از سال گذشته تاکنون برای حدود ۱۲۰۰تن از زندانیان استان اشتغال زایی شده است که ۴۳۰نفر از این تعداد اشتغال دائم در خارج از زندان داشته و مابقی در داخل زندان مشغول فعالیت می باشند.

46

کد خبر 1541469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =