شناسایی ۵۶۰ فروشنده داروهای تقلبی و لوازم آرایشی غیر مجاز در یزد

رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی و دستگیری ۵۶۰ توزیع‌کننده داروهای تقلبی و غیرمجاز توسط پلیس فتا در اجرای عملیات طرح بین المللی پانجیا ۱۴ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد؛ سرهنگ "مرتضی ابوطالبی " در باره این خبر اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشورو فروش دارو درشبکه‌های اجتماعی، برخی مجرمان سایبری با سوءاستفاده ازاین فضا اقدام به فروش داروهای تقلبی و غیرمجاز می‌کنند لذا با توجه به حساسیت موضوع و جلوگیری از فروش بیشتر داروهای جعلی و کاهش آسیب‌های حاصله از عوارض ناشی مصرف این داروهای جعلی عملیات پانجیا ۱۴، همزمان با سایر استان ها برگزارشد.

وی ادامه داد: هدف از این طرح مبارزه با فروش و تبلیغ دارو و محصولات ضدعفونی کننده غیرمجاز مخصوصاً داروهای مربوط به ویروس کرونا، لوازم پزشکی، آرایشی و بهداشتی تقلبی در محیط اینترنت است.

سرهنگ ابوطالبی افزود: در طول اجرای طرح پاجیا ۱۴ و رصد فضای مجازی، برای بیش از ۵۶۰ تارنما تشکیل پرونده شد که اکثر پرونده های متشکله در خارج از استان بوده که برای بررسی ه استان های مربوطه ارجاع داده شد و برای متهمانی که در استان یزد اقدام به فروش داروی غیر مجاز می کردند پرونده قضائی تشکیل و به دادسرا معرفی شدند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان یزد از شهروندان خواست: اقلام بهداشتی و دارویی موردنیاز خود را صرفاً از داروخانه‌های سطح شهر و واحدهای مسئول تهیه کنند و از ثبت سفارش اقلام بهداشتی از طریق سایت‌های غیرمجاز و بازارهای آنلاین خودداری نمایند. همچنین در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی Cyberpolice.ir بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری اعلام کنند.

46

کد خبر 1541511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =