افتتاح اولین مدرسه خلاقیت نوجوانان در یزد

معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد گفت: اولین مدرسه تابستانه شهروند یزدی با عنوان «شهرآموز» با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با مسئولیت‌های شهرداری راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، عباس ملازینلی با اشاره به ابتکار سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری در راه اندازی مدرسه خلاقیت نوجوانان در یزد گفت: مدرسه شهرآموز به منظور  ایجاد فرصت بهره گیری از ایده و خلاقیت کودکان و نوجوانان در فعالیت‌های شهری به صورت مجازی، ایجاد شده است.

وی از یزد به عنوان شهر دوستدار کودک یاد کرد و افزود: شهرآموز در پنج محور اصلی از جمله شهر و فرهنگ، شهر و طبیعت، شهر و گردشگری، شهر و فناوری و همچنین شهر و فراغت فعالیت می‌کند.

معاون فرهنگی شهردار یزد گفت: کودکان و نوجوانان متناسب با سرفصل‌ها توسط اساتید مجرب مورد آموزش قرار گرفته و فایل‌ها و محتویات آموزشی ضبط و به صورت مجازی پخش و ارائه خواهد شد.

وی با تاکید بر استفاده از ایده و خلاقیت نوجوانان و جوانان در رویدادهای شهر ادامه داد: هدف  اصلی شهرآموز این است که کودکان و نوجوانان با فعالیت‌ها و مسئولیت‌های شهرداری آشنا شوند و لازمه آن هم اتفاقات و رویدادهایی مثل شهرآموز است که برای پیشرفت و ارتقای شهری مفید و موثر خواهد بود.

عباس ملازینلی درپایان یادآور شد: فراخوان شهرآموز برای نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ سال از تیرماه آغاز شده و به مدت ۲ ماه ادامه خواهد داشت.

48

کد خبر 1541564

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =