پیشرفت ۷۰ درصدی ساخت مخزن SBR تصفیه خانه شمال جزیره کیش

ساخت مخزن SBR مدول دوم تصفیه خانه شمال جزیره تا پایان مهر امسال تکمیل می شود.

به گزارش خبرآنلاین از کیش : آرش نیک فرجام سرپرست معاونت فنی و عمرانی شرکت عمران، آب و خدمات با اشاره به رویکرد شرکت مبنی بر تسریع روند اجرای طرح های عمرانی گفت: طرح احداث سازه مخزن SBR مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شمال جزیره کیش که با مبلغ اولیه ۹۰ میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت با برنامه ریزی مناسب و نظارت دقیق در حال اجرا است .

به گفته سرپرست معاونت فنی و عمرانی شرکت عمران، آب و خدمات، این طرح شامل ۴ مخزن با ظرفیت کلی ۱۰ هزار متر مکعب بوده و در ساخت آن بیش از ۳۵۰۰ متر مکعب بتن و بالغ بر ۵۵۰ تن آرماتور مورد استفاده قرار می گیرد .

وی افزود: با توجه به اتمام فونداسیون و بخشی از دیوار مخزن و با اعمال آخرین بخش بتن ریزی دیوار که در ابتدای هفته جاری انجام می شود این مجموعه با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی در حال اجرا است.

نیک فرجام با بیان اینکه همزمان با ساخت مخزن، خرید تجهیزات نیز در دستور کار قرار گرفته تا روند بهره برداری تسریع شود اظهار داشت: مراحل ساخت مخزن تا پایان مهر تکمیل می شود تا با نصب تجهیزات بهره برداری از این مخزن نیز آغاز شود.

لازم به ذکر است مدول اول این تصفیه خانه با ظرفیت ده هزار مترمکعب نیز در  سال ۱۳۹۳ به بهره داری رسیده بود که با افزایش جمعیت به ویژه در فصول پاییز و زمستان فاضلاب ورودی بیش از ظرفیت تصفیه خانه بوده و در برخی مواقع امکان تصفیه میسر نمی شد که به دلیل ایجاد بوی نامطبوع سبب نارضایتی ساکنان جزیره کیش شده بود.

48

کد خبر 1541616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =