احتمال آغاز واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی‌ از هفته آینده

ایلنا نوشت: مدیر سلامت و بهداشت دانشگاه تربیت مدرس از احتمال آغاز واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی‌ از هفته آینده خبر داد.

محمدرضا رئوفی» مدیر سلامت و بهداشت دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره روند واکسیناسیون اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه توضیح داد: واکسیناسیون اساتید، کارکنان و کارمندان دانشگاه تربیت مدرس از روز ۱۱ مرداد ماه آغاز شده است و این روند تا امروز چهارشنبه ۱۳ مرداد ماه ادامه دارد.

رئوفی افزود: روز یازدهم مرداد اساتید زیر ۵۰ سال و کارکنان سنین ۴۰ تا ۵۰ سال روز سه شنبه ۱۲ مرداد واکسن دریافت کردند و واکسیناسیون سنین زیر ۴۰ سال نیز از ساعت ۸ تا ۱۴ روز چهارشنبه ۱۳ مرداد انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: روند واکسیناسیون اساتید و کارکنان در حال انجام است و تا امروز چهارشنبه ۱۳ مرداد برای تزریق واکسن اساتید و کارکنان زمان در نظر گرفته شده است. این احتمال نیز وجود دارد که بتوانیم یک مهلت یا نوبت دیگر برای کسانی که جا مانده‌اند در نظر بگیریم.

مدیر سلامت و بهداشت دانشگاه تربیت مدرس گفت: انجام واکسیناسیون دانشجویان هم در حال پیگیری است، اما هنوز به ما از سوی وزارت بهداشت دستوری اعلام نشده است. ما تلاش می‌کنیم که بتوانیم در اولین فرصت روند واکسیناسیون دانشجویان را هم انجام دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که طبق اعلام وزارت علوم اولویت واکسن با دانشجویانی تحصیلات تکمیلی است،  چرا هنوز واکسیناسیون دانشجویان این مقطع آغاز نشده است؟ گفت: باید همینطور باشد، البته این موضوع از سوی وزارت علوم مطرح شده ولی هنوز وزارت بهداشت روند واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی را عملیاتی نکرده است. ما تلاش می‌کنیم که بتوانیم واکسیناسیون دانشجویان‌مان را در اوایل هفته آینده انجام دهیم، ولی هنوز پاسخ قطعی دریافت نکرده‌ایم.

رئوفی در واکنش به اینکه گفته شده اگر دانشجویان زمانی که نوبت واکسیناسیونشان مطرح شده، مراجعه نکنند، نوبت آن‌ها باطل و امکان تزریق واکسن در زمان دیگری وجود نخواهد داشت، گفت: این قانون برای محل دانشگاه است و به این معنی نیست که دانشجویان در ایران نمی‌توانند واکسن بزنند، بلکه پس از گذشت نوبت، می‌توانند در مراکز دیگر هم واکسن بزنند.

مدیر سلامت و بهداشت دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد: ما چند روزی را برای واکسیناسیون دانشجویان، اساتید و کارکنان در نظر گرفته‌ایم و اگر وزارت بهداشت به ما این اجازه را بدهد که دوباره واکسیناسیون را داخل دانشگاه انجام دهیم، نسبت به آن اقدام خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر دانشجو با کارت دانشجویی به مراکز دیگر برود می‌تواند واکسن بزند؟ گفت: در صورتی که اطلاع‌رسانی عمومی شود که دانشجویان می‌توانند واکسن بزنند، آن‌ها می‌توانند با مراجعه به مراکز بهداشت واکسینه شوند. مرکز واکسیناسیون در دانشگاه تربیت مدرس فقط تا زمانی که به ما اجازه داده شود فعال است و همیشه فعال نیست.

رئوفی توضیح داد: ما به مدت سه روز برای واکسیناسیون اساتید زمان داریم اما تلاش می‌کنیم یک تا دو روز دیگر برای واکسیناسیون کسانی که از واکسن جا مانده‌اند، مجوز بگیریم تا انشالله همه اساتید را واکسینه و برای ترم آینده آماده شویم.

مدیر سلامت و بهداشت دانشگاه تربیت مدرس گفت: تا روز دوشنبه تعداد ۳۳۶ نفر از اساتید واکسینه شدند که این فرایند کماکان ادامه دارد. این واکسن‌ها در انواع مختلف آسترزنکا، سینوفارم و برکت هستند که خود اساتید انتخاب کردند از چه نوع واکسنی استفاده کنند.برخی درخواست واکسن برکت را داشتند روز اول تمایل به سمت واکسن سینوفارم و برکت بود، اما روز دوم تمایل به آسترزنکا بیشتر شد.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1541821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
  29 0
  دانشجو حالت عادی سر کلاس نمیرفت چه برسه که کرونا بوده این همه مدت کلاس ها مجازی برگزار شده یک ترم دیگر هم مجازی برگزار بشه دانشجود هفته ای جند ساعت سر کلاس میرود ولی کسانی مثل کارمند کارگر و کاسب هر روز حداقل هشت ساعت سر کار هستند و با کلی ادم در تماسند در ضمن بیشترشان با اتوبوس و مترو که شلوغه جا به جا میشوند این افراد باید در ارتباط باشند نه دانشجو
 • US ۱۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
  2 13
  به دانشجو واکسن بزنید که هر روز تظاهرات راه بندازه
 • IR ۱۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
  4 0
  آسترازنکا متعلق با اساتید و ... امنیتی است چرا؟ حتی دردانشگاه