بنا: می‌توانستیم بهتر از این باشیم

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در پایان تلاش شاگردانش در بازیهای المپیک توکیو گفت: این تیم از نظر نتیجه می‌توانست بهتر از این باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محمد بنا اظهار داشت: از نظر شما کسب مدال طلا دوست داشتی است و خود من هم خیلی دوست دارم اما از نظر نتیجه می‌توانست بهتر از این باشد.

وی ادامه داد: من ناراحت محمد علی گرایی کاپیتان تیم ملی هستم زیرا اکنون وقت آن بود که در توکیو طلا یا حتی برنز کسب کند. شاید از دست دادن طلا باعث شده که شب قبل نخوابد و ناراحتی ناشی از آن حتی انگیزه را برای کسب برنز از دست دهد. در مجموع خوشحالم برای اینکه مردم شاد شدند و این طلا مبارک همه و حلال محمدرضا گرایی باشد و امیدوارم همین مدال طلا را مردم از ما قبول کنند.

سرمربی تیم کشتی فرنگی در پاسخ به این سوال که آیا روی مدال محمدرضا گرایی حساب باز کرده بودید، گفت: رضا گروهش سخت بود و دلاوری کرد. قابلیت‌های وی را می‌شناختیم اما او میدان بزرگی را ندیده بود. او باهوش و کشتی گیر بزرگی است و درود به شرف گرایی آن هم با قرعه سختی که داشت.

بنا ادامه داد: من که سرمربی تیم ملی بودم همه کارشناسان و کادر فنی برای وی شانس کمی متصور بودند اما رضا گرایی دلاوری را به همه ثابت کرد. کسی که طلا را بخواهد اصلاً قرعه برای وی مهم نیست و با تمام وجود می جنگد.

وی عنوان کرد: ارزش مدال المپیک زیاد است. استابلر در سال گذشته سه طلای جهان گرفت اکنون برنز المپیک می‌گیرد و خوشحال می‌شود و گریه می‌کند و از کشتی خداحافظی می‌کند، این بزرگی المپیک و ارزش مدالی اش را نشان می‌دهد. چرا می‌گویند میدان المپیک بزرگ و مدالش عظمت دارد چون ۴ سال یکبار برگزار می‌شود، اکنون نمی‌توانم صبر کنم چهار سال دیگر بگذرد و هر روز بگویم المپیک، المپیک و المپیک.

سرمربی کشتی فرنگی گفت: خوشحالم برای پدر گرایی که عمرش را برای این ۲ برادر گذاشت از طرفی خانواده اش برای علی غمگین هستند و ناراحت هستم برای همسر علی، او هم زحمت کشید از طرفی می گویم، شاید مدال طلای محمدرضا تسکینی برای خانواده گرایی باشد.

بنا درباره برنامه آینده کشتی فرنگی و حضورش در تیم ملی بیان کرد: برنامه ریزی برای رقابت‌های جهانی نروژ انجام شده و ٢١ مرداد اولین مرحله اردو را داریم و خیلی از این‌هایی که در المپیک بودند در جهانی نیستند و شانس کشتی گیران ما بیشتر است، زیرا تجربه المپیک را اکنون دارند و این موضوع به آنها کمک می‌کند.

وی افزود: البته فهرست نهایی نشده است و تغییراتی داریم و دلیل آن هم حضور ایران در هر ۱۰ وزن است. باید با کادر فنی و فدراسیون صحبت کنم و در نهایت بهترین تصمیم اتخاذ شود. در این مدت کم تا آغاز رویداد جهانی تیم خوبی آماده می‌کنیم تا به روی سکو برویم هرچند سال گذشته با بدشانسی روی سکو نرفتیم.

256 251

کد خبر 1541989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =