آخرین تحولات جنگ داخلی در افغانستان/  آغاز حملات تهاجمی ارتش در لشکرگاه

ایرنا نوشت: رتش افغانستان حملات گسترده‌ خود علیه طالبان را برای پاکسازی شهر "لشکرگاه" (مرکز استان هلمند) آغاز کرد.

"هیبت الله علی‌زی" فرمانده لشکر نیروهای ویژه ارتش افغانستان امروز (پنجشنبه) از مردم شهر لشکرگاه که در کنترل طالبان هستند، خواست که منازل خود را ترک کنند.

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که عملیات ارتش این کشور ساعت ۲۲ شب گذشته از ابتدای شهر لشکرگاه با حمایت نیروی هوایی آغاز شده است.

منابع محلی در شهر لشکرگاه هم تائید کردند که هواپیماهای جنگی شب گذشته چندبار بخش های از شهر لشکرگاه را هدف قرار دادند و تاکنون از تلفات احتمالی آن گزارشی در دست نیست.

منابع خبری می گویند که شهر لشکرگاه به ۱۰ منطقه تقسیم شده است که ۹ منطقه آن تحت کنترل طالبان قرار دارد.

شب گذشته نیز هواپیماهای آمریکایی انبار سلاح و مهمات طالبان را در شهر لشکرگاه هدف قرار دادند.

* نبرد در هرات

نبرد سنگین در بخش‌های از شهر هرات در غرب افغانستان نیز ادامه دارد و "محمد اسماعیل خان" فرمانده سابق جهادی فرماندهی نیروهای مردمی در این استان را برعهده دارد.

حوزه دهم شهر هرات شب گذشته شاهد حملات سنگین طالبان بود و «عبدالواحد کوهستانی» فرمانده این حوزه در این نبرد کشته شد.

این منابع گفته اند که دو تن از فرماندهان تحت امر اسماعیل خان به نام های «واحد احراری» و «شیراحمددربند» نیز شب گذشته در نبرد با طالبان جان باخته اند.

* نبرد در جوزجان

از شهر "شبرغان" در استان "جوزجان" نیز گزارش رسیده که نیروهای دولتی حملات خود را در اطراف شهر شبرغان آغاز کرده و چند روستا را از وجود طالبان پاکسازی کرده اند.

خبرگزاری "نشانه" از استان جوزجان گزارش داده که در نبرد شب گذشته ۱۰ جنگجوی طالبان و یک فرمانده نیروهای مردمی کشته شدند.

دولت افغانستان همچنین اعلام کرده که عملیات پاکسازی را در استانهای قندهار، هرات، تخار، جوزجان، لغمان، غزنی و دیگر مناطق آغاز خواهد کرد.

اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان شنبه هفته گذشته در نشست فوق العاده مجلس این کشور گفته بود که دیگر در برابر طالبان اغماض نخواهد کرد و تصمیم خود را برای جنگ با طالبان گرفته است.

311311

کد خبر 1542276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =