استقبال قالیباف از مهمانان مراسم تحلیف رئیس‌جمهور

محمدباقر قالیباف به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی اکنون در حال استقبال از مهمانان داخلی و خارجی مراسم تحلیف رئیس جمهوری است.

به گزارش خبرآنلاین، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس نخستین مقام رسمی است که در بدو ورود به مهمانان اعم از داخلی و خارجی تبریک می‎گوید.

طبق روال مرسوم پس از به صدا در آمدن زنگ آغاز جلسه علنی مجلس و قرائت دستور کار، رییس مجلس ضمن خوشامدگویی سخنانی را ایراد خواهد کرد و در ادامه نیز رئیس قوه قضائیه به ایراد سخنانی می‌پردازد.

ادای سوگند رئیس‌جمهور در حضور رئیس قوه قضائیه بخش اصلی این مراسم خواهد بود که با امضای سوگندنامه از سوی سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و تحویل آن به دبیر شورای نگهبان همراه خواهد شد.

برای حضور میهمانان خارجی در این مراسم، همانند سایر مراسمات تحلیف برنامه‌ریزی‌های مرسوم از سوی مجلس شورای اسلامی انجام شد و از چند روز گذشته میهمانان عالی رتبه مراسم تحلیف سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهور یک به یک و با استقبال مسئولین، وارد کشور شدند.

حضور ۱۱۵ مقام رسمی در مراسم تحلیف

طبق گفته سید نظام‌الدین موسوی، سخنگوی هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی، ۱۱۵ مقام رسمی از ۷۳ کشور جهان برای حضور در این مراسم اعلام آمادگی کرده‌اند. سخنگوی هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی این را هم گفت که از بین این مقامات ۱۰ رئیس کشور در تراز سران کشورها، ۲۰ رئیس مجلس، ۱۱ وزیر خارجه، ۱۰ نفر از وزرای دیگر کشورها، همچنین فرستاده ویژه و نواب روسای مجالس، روسای کمیسیون‌ها و هیئت‌های پارلمانی در این مراسم حضور پیدا می‌کنند.

۲۷۲۱۴

کد خبر 1542286

برچسب‌ها