زندگی جسورانه و پایانی هنرمندانه برای ارشا اقدسی

خانه سینما، انجمن بازیگران و معاون سیما، در سه پیام جداگانه، درگذشت ارشا اقدسی، بدلکار کشورمان را در سر صحنه فیلمبرداری در لبنان، تسلیت گفتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در پی درگذشت ارشا اقدسی، بدلکار و بازیگر سینمای کشورمان، نهادها و چهره‌های هنری و فرهنگی، پیام‌های تسلیتی را منتشر کردند. 

خانه سینما در همین ارتباط، پیام زیر را منتشر کرد: 

«سینمای ایران، همواره وام‌دار عاشقانی است که تمام لحظه‌های عمرِ خود را برای هنری که شیفته آن هستند، صرف می‌کنند و در این میان هستند کسانی که سیاوش‌وار جان خود را به حرفه‌شان اهدا می‌کنند.
ارشا اقدسی هنرمندی بود که جستجو کرد، یافت و آنگاه به اختیار برگزید و خویشتنِ خویش را به هنری که به آن عشق می‌ورزید هدیه کرد و چه با معناست که در آرامگاهِ پیمان ابدی به ابدیت می‌پیوندد.
جای ارشاها و جای پیمان‌ها، همواره در سینمای میهن مان خالی می‌ماند و مرام‌شان چراغ روشن راه آیندگان این هنر-صنعت خواهد بود.»

انجمن بازیگران سینمای ایران هم، پیام زیر را منتشر کرده است: 

«در اندوهی فراوان و تلخ، همکار عزیزمان، ارشا اقدسی در پی حادثه‌ای دلخراش، با پروازی جاودانه از میان ما رفت.
شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران، در گذشت این بازیگر و بدلکار جسور، مهربان و خلاق سینما را به خانواده محترم ایشان و همکاران عزیز تسلیت عرض می‌کند.»

همچنین در متن پیام حمید شاه‌آبادی، معاون سیما آمده است: 

«هجرت زودهنگام ارشا اقدسی، بدلکار توانمند و هنرمند جوان، موجب تاثر شد.
مرحوم ارشا اقدسی با وجود شهرت جهانی و کار در پروژه‌های بین‌المللی اما همواره در خدمت سینما و تلویزیون ایران بود که نشانه تعهد و عشق او به مردم و کشورش بود؛ همچنان که معاونت سیما نیز این افتخار را داشت که از تخصص و توان او در ده‌ها سریال، برنامه و مسابقه بهره ببرد.
آن مرحوم با بخشیدن زندگی به دیگران پس از مرگش طبق وصیت خود، پایانی هنرمندانه را برای عمرش رقم زد.»

ارشا اقدسی، شامگاه چهارشنبه ۱۳ مرداد، در سن ۳۹ سالگی درگذشت. او شش روز پیش از آن، در صحنه یک فیلم در بیروت لبنان و در حال انجام چپ کردن یک خودرو، دچار حادثه شده بود. 

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1542349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =