دیدار وزیر مشاور در امور خارجی بنگلادش با ظریف/عکس

شهریار عالم وزیر مشاور در امور خارجی بنگلادش که به نمایندگی از دولت این کشور در مراسم تحلیف رییس جمهور اسلامی ایران شرکت کرده است ظهر امروز در دیدار با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران موضوعات روابط دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

به گزارش خبرآنلاین، ظریف در این دیدار با تشکر از دولت بنگلادش برای اعزام هیئت عالیرتبه این کشور به ریاست وزیر مشاور در امور خارجی در مراسم تحلیف رییس جمهور کشورمان و با مرور بر حوزه های مختلف روابط دو کشور در بخشهای دوجانبه ، چند جانبه و خصوصا همکاری ها در سازمان همکاری اسلامی و مواضع بنگلادش در خصوص موضوع فلسطین، از همکاریهای هشت سال گذشته دولت بنگلادش در زمینه گسترش روابط دو کشور قدردانی کرد.

دیدار وزیر مشاور در امور خارجی بنگلادش با ظریف/عکس

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به توجه ویژه رییسی رییس جمهور کشورمان به روابط در حوزه های منطقه ای و همسایگان ابراز امیدواری کرد در دوره آینده، روابط و همکاری های جمهوری اسلامی ایران و بنگلادش در مسیر گسترش هر چه بیشتر و با استفاده از روش های خلاقانه برای توسعه همکاری ها ادامه یابد.

شهریار عالم نیز در این دیدار با بر شمردن زمینه های قابل گسترش همکاری های فیمابین در حوزه های مختلف دو جانبه و سایر همکاری ها، از تلاش هشت ساله ظریف در زمینه روابط دو کشور قدر دانی کرد.

موضوعات مربوط به آوارگان  روهینگیایی، همکاری های در OIC  و  پرواز مستقیم بین دو کشور از دیگر موضوعات مورد گفتگو و تبادل نظر بین دو وزیر امور خارجه در این دیدار بود.

311311

کد خبر 1542496

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =