رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در خاطرات 8 خرداد خود از خطبه های نماز جمعه و درخواست خود از مردم برای حذف شعار مرگ بر بنی صدر و مرگ بر بی حجاب سخن گفته است.

به گزارش خبرآنلاین، آیت الله هاشمی رفسنجانی در خاطرات 8 خرداد سال 1361 خود نوشته است: تا ساعت‌ ده‌ مطالعه‌ کردم‌. برای‌ نماز جمعه‌ به‌ دانشگاه‌ [تهران‌] رفتم‌. خطبه‌ها در انفال‌ و جنگ‌و روز پاسدار ایراد شد و از مردم‌ خواستم‌ که‌ مرگ‌ بر بنی‌صدر و بازرگان‌ و بی‌حجاب‌ را از شعارهاحذف‌ کنند و نسبت‌ به‌ توطئه‌ تشکیل‌ شورای‌ امنیت‌ سازمان‌ ملل‌ به‌ منظور بستن‌ دست‌ ما هشداردادم(‌۸۷). آقای‌ سرهنگ‌ [علی‌]صیاد [شیرازی‌] هم‌ گزارشی‌ از جنگ‌ داد. ظهر همه‌ پاسداران‌ من‌مهمان‌ ما بودند و با هم‌ عکس‌ گرفتیم‌؛ خودشان‌ خواسته‌ بودند که‌ ناهار را با من‌ صرف‌ کنند.
عصر احمد آقا آمد و راجع‌ به‌ آقای‌ [سیدکاظم‌]شریعتمداری‌ و مسائل‌ دیگر مشورت‌ داشت‌.شب‌ به‌ اخبار تلویزیون‌ گوش‌ دادم‌ و گزارش‌ها را مطالعه‌ کردم‌. بعضی‌ از حزب‌ اللهی‌ها تلفن‌ کردندو راجع‌ به‌ اعتراض‌ من‌ به‌ شعارهای‌ مرگ‌ بر بی‌ حجاب‌ توضیح‌ خواستند. آیت‌الله‌ منتظری‌ تلفن‌کردند و نظرشان‌ را درباره‌ اجاره‌ و وکالت‌ در حیازت‌ گفتند و هم‌ تذکراتی‌ راجع‌ به‌ خطبه‌های‌ نمازجمعه‌ دادند.
/27215
کد خبر 154264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =