۰ نفر
۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲
ظریف با وزیر خارجه نیکاراگوئه دیدار کرد

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و نیکاراگوا در تهران دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرآنلاین،دنیس مونکادا وزیر امور خارجه نیکاراگوا که برای حضور در مراسم تحلیف دکتر سید ابراهیم رییسی سیزدهمین رییس جمهوری اسلامی ایران در راس هیئتی به کشورمان سفر کرده است صبح امروز در دیدار با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آخرین تحولات روابط دو کشور و موضوعات مهم منطقه آمریکای لاتین و همچنین مقاومت دوکشور در مقابل یکجانبه گرایی و دخالت برخی طرف هادر امور کشور های مستقل را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

دکتر ظریف در این دیدار با قدر دانی از مشارکت هیئت عالیرتبه نیکاراگوا به سرپرستی وزیر امور خارجه این کشور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران، روابط دو کشور در حوزه های مختلف را با اهمیت توصیف کرد و خواستار استفاده از روشهای مناسب برای تداوم همکاریهای فیمابین گردید.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین به وجوه تشابه مردم دو کشور در حوزه تحمل فشارهای اقتصادی وارده از سوی یکجانبه گرایی ایالات متحده آمریکا اشاره و بر موفقیت بدون تردید مردم دو کشور در این صحنه تاکید کرد.

دنیس مونکادا وزیر امور خارجه نیکاراگوا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از دعوت و همچنین حضور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران، به روابط تاریخی دو کشور اشاره و از تلاش های دکتر ظریف برای توسعه همکاری های فیمابین در هشت سال گذشته تشکر و قدردانی کرد.
 

310 310

کد خبر 1542794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =