۰ نفر
۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰
عراق بودجه ۲۰۲۲ را روی چه قیمت نفتی بست؟

فارس به نقل از بلومبرگ نوشت: وزیر اقتصاد عراق اعلام کرد که این کشور دوباره برای دریافت وام از صندوق بین المللی پول دست به کار شده است.

علی علوی، وزیر اقتصاد عراق، اعلام کرد که این کشور دوباره مذاکرات برای دریافت وام از صندوق بین المللی پول را از سر گرفته است. پیش‌تر این مذاکرات نیمه کاره رها شده بود. سال گذشته بود که عراق و صندوق بین المللی پول به خاطر شرایط پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا که به سقوط قیمت نفت در بازار جهانی منجر شده بود، مذاکرات خود را آغاز کرده بودند، اما با افزایش دوباره قیمت نفت در بازار جهانی، این مذاکرات نیمه کاره رها شد.

عراق اما دوباره دست به دامان صندوق بین المللی پول برای دریافت وام شده تا بخشی از کسری بودجه خود را جبران کند.

علوی در پاسخ به خبرنگاران در بغداد گفت: بعید می‌دانم تا پیش از پایان سال جاری، با صندوق بین المللی پول در این زمینه به توافق برسیم.

عراق بودجه 2022 را روی چه قیمت نفتی بست؟/ دست نیاز عراق به دامان صندوق بین المللی پول

در روز ۱۰ اکتبر عراق شاهد برگزاری انتخابات خواهد بود و دولت و پارلمان این کشور شاهد تغییرات گسترده خواهند بود.

علوی افزود: از طرف دیگر به نظر می‌رسد تا پیش از پایان دولت کنونی در عراق شاهد امضای قرارداد نفتی بین بغداد و شرکت توتال انرژیز باشیم که البته نهایی شدن آن به دولت بعدی خواهد رسید.

روز ۲۵ جولای بود که کابینه عراق واگذاری یک میدان گازی در این کشور را به شرکت توتال انرژیز تصویب کرده بود. این شرکت فرانسوی می‌خواهد روزانه ۶۰۰ میلیون فوت مکعب گاز را از میدان رتاوی برداشت کند.

عراقی‌ها بودجه سال ۲۰۲۲ خود را برمبنای نفت ۵۰ دلار در هر بشکه بسته‌اند.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1542809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =