اعلام طرح حمایت تابستانه از اکرانِ سینماها

برای رونق بخشیدن به اکران تابستانی سینماها، کمک مالی برای حمایت از مالکان آثار، پخش کنندگان، سالن‌های سینما و فیلم‌های دفاع مقدس و کودک، در نظر گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در آخرین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما، حمایت‌های جدید از این عرصه هنری، به تصویب رسید.

در این جلسه مقرر شد هرفیلم جدید مورد تایید شورای صنفی نمایش که به چرخه اکران وارد شود و حداقل ۴ هفته، روی پرده باشد، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به شرکت پخش (برای آماده‌سازی اکران) و به ازای فروش هر ۳۰۰ میلیون تومان، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به مالکان فیلم پرداخت شود. اعتبار این طرح از۳۰خرداد تا ۱۵ مهر ۱۴۰۰ است.

همچنین حمایت از سالن‌های نمایش‌دهنده فیلم‌های دفاع مقدس یا کودک که دربازه زمانی فوق به چرخه اکران وارد شوند، به شرح زیر است:

معادل ۲ درصد تعداد صندلی‌های هر سانس بر اساس سهم سینمادار از قیمت خالص بلیت سینما (در روزهایی که حداقل ۳سانس از فیلم مورد نظر در سمفا تعریف شده باشد).

جبران بخشی از ضررهای ناشی از کرونا و جلوگیری از بیکاری کارکنان سینماهای بخش خصوصی، دیگر مصوبه کارگروه بود که به تشخیص شورای تخصصی ذیربط متشکل از مدیرکل دفتر نظارت بر نمایش و نمایندگان موسسه سینما شهر و انجمن سینماداران خواهد بود.

در این جلسه که با ریاست حسین انتظامی برگزار شده بود، سعید رجبی فروتن، رمضانعلی حیدری خلیلی، محمد رحمتی، سیدحسین سیدزاده ، منوچهر شاهسواری، سیدغلامرضا موسوی ، مرتضی شایسته، محمد قاصد اشرفی، محمد رضا فرجی و مسعود نجفی حضور داشتند.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1542844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =