۰ نفر
۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷
هر روز، روز خبرنگار است

روز خبرنگار تنها بهانه‌ای است تا به‌صورتی رسمی‌تر به یاد قشری باشیم که وظیفه اطلاع‌رسانی صحیح را در روزگاری بر عهده گرفته‌اند که ذهن همه ما هر روز و هر ساعت با انبوه اطلاعات مختلف بمباران می‌شود و در این میان است که حساسیت اطلاع‌رسانی دقیق بیش از پیش مشخص می‌شود.

نه تنها روابط عمومی‌های حرفه‌ای که به‌نوعی همکار خبرنگاران به شمار می‌روند، بلکه همه افراد جامعه که هر روز از خدمات ارزشمند خبرنگاران بهره‌مند می‌شوند، به یاد این قشر هستند و این‌گونه نیست که تنها یک مناسبت در تقویم به خاطرشان آورد که اگر خبرنگاران نبودند، چه بسیاری از آگاهی‌ها که شکل نمی‌گرفت، چه حرکت‌های اجتماعی که انجام نمی‌شد و چه اصلاح رویه‌هایی که محقق نمی‌شد. پیش‌نیاز همه این‌ها اخباری «درست، روشن و جامع» است که فعالان رسانه‌ای این کشور زحمت تولید و تنظیم آن را کشیده‌اند.

خوشبختانه امروزه هم خبرنگاران و هم روابط‌عمومی‌ها به این بلوغ رسیده‌اند که می‌دانند طرف مقابل، رقیب و مخالف‌خوان نیست، بلکه رفیق و همکاری است که بی او، کار سوی دیگر این فرآیند ارتباطی ناقص می‌ماند. خبرنگاران بدون رجوع به روابط عمومی‌ها یکی از مهم‌ترین منابع خبری خود را از دست می‌دهند و اخبار و گزارش‌هایشان جامعیت لازم را نخواهد داشت. روابط عمومی‌ها نیز اگر ارتباطی ساختمند و شفاف با رسانه‌ها برقرار نکنند، قادر نخواهند بود اقدامات سازمان خود را آن‌طور که باید منعکس کنند.

شخصاً به‌عنوان یک فعال حوزه روابط عمومی، دست تک‌تک خبرنگاران کشورمان را به‌گرمی و دوستی می‌فشارم و برایشان سلامتی و توفیق را در روزهایی آرزومندم که اطلاع‌رسانی به‌علت شرایط ناشی از شیوع کرونا دشواری‌هایی بیش از پیش یافته است. حضرت مولانا می‌فرماید: «هر که را افزون خبر جانش فزون» ما این فزونی جان و آگاهی خود را مدیون شماییم. هر روز، روز شماست. روزتان مبارک!

*رئیس اداره کل روابط عمومی بانک مهر ایران

223227

کد خبر 1542905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =