فروش ۲۷ میلیارد تومانی در طرح تابستانه کتاب

تابستانه کتاب ۱۴۰۰، در حالی دیروز (جمعه ۱۵ مرداد) پایان یافت که با فروش ۲۷۵ میلیارد ریالی و با ثبت بالاترین رکورد حضور کتاب‌فروشی‌ها در این طرح همراه بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در هجدهمین دوره طرح‌های توزیع یارانه کتاب که به مدت یک هفته برپا شد و دیروز به پایان رسید، با مشارکت ۹۷۴ کتابفروشی در سراسر کشور، علاقه‌مندان به مطالعه، ۲۷۵ میلیارد ریال کتاب خریدند.

در این طرح، ۱۶۲ کتابفروشی در استان تهران و ۸۱۲ کتابفروشی در دیگر استان‌ها، کتاب‌ها را با یارانه ۲۰ درصدی در اختیار مردم قرار دادند.

در طرح تابستانه کتاب ۱۴۰۰ که به مدت یک هفته از ۹ تا ۱۵ مرداد اجرا شد، ۴۷۴ هزار و ۹۱۶ نسخه کتاب به ارزش ۲۷۵ میلیارد و ۴۶۶ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۵۲۴ ریال، توسط ۱۳۹ هزار و ۱۰۸ نفر در کل کشور خریداری شد.

از مجموع کل فروش، کتابفروشی‌های استان تهران توانستند ۴۴میلیارد و ۲۱۸میلیون و ۱۷۸ هزار و ۴۶۶ ریال و کتابفروشی‌های سایر استان‌ها ۲۳۱میلیارد و ۲۴۸ میلیون و ۶۵۷ هزار و ۵۸ ریال کتاب بفروشند.

در هجدهمین دوره از طرح‌های فصلی فروش کتاب، ۵۸ میلیارد و ۴۸۶ میلیون ریال یارانه به کتابفروشی‌های عضو طرح در سراسر کشور اختصاص پیدا کرد.

استان تهران با فروش ۴۴ میلیارد و ۲۱۸ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۴۶۶ ریال در این دوره از طرح توانست ۱۶ درصد از کل فروش کتاب‌ها را به نام خود ثبت کند. استان خراسان رضوی با فروش ۳۱ میلیارد و ۵۶۷ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۸۲۱ و اصفهان با فروش ۳۰ میلیارد و ۱۸۸ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۱۴ریال هم توانستند ۱۱درصد از کل فروش را به نام خود کنند.

در «تابستانه کتاب ۱۴۰۰» استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، قم، فارس، گیلان، آذربایجان‌شرقی‌، مازندران، خوزستان‌ و کردستان توانستند در لیست پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس تعداد کتاب قرار بگیرند. همچنین از پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس مبلغ فروش می‌توان به تهران، خراسان رضوی، اصفهان، قم، فارس‌، کردستان، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران و خوزستان اشاره کرد.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1542929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =