۱ نفر
۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سخنگوی سازمان سنجش گفت: مهلت انتخاب رشته مجازین کنکور ۱۴۰۰ امروز (دوشنبه، ۱۸ مرداد) به پایان می رسد.

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش کشور، اظهار کرد: فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰ از روز پنجشنبه، ۱۴ مرداد در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آغاز شد.

زرین آمیزی افزود: داوطلبان تا آخر وقت امروز (دوشنبه، ۱۸ مرداد) فرصت دارند برای ثبت‌نام و انتخاب رشته در رشته‌هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است براساس دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های پذیرش براساس سوابق تحصیلی اقدام کنند.

سخنگوی سازمان سنجش با اشاره به اینکه در این آزمون تعداد یک میلیون و ۸۲ هزار و ۹۰۰ نفر در فرآیند انتخاب رشته کنکور مجاز شده اند، گفت: بر اساس آخرین آمار  تاکنون ۱۰۴ هزار و ۹۹۷ کنکوری نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند.

داوطلبان برای انتخاب رشته بهتر می توانند از نرم افزار انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش و از اطلاعات داوطلبان سال جاری و اطلاعات رشته محل‌های سال گذشته استفاده کنند. این نرم افزار در اولین گام پس از ورود داوطلب، اطلاعات کلی، اصول و مبانی استفاده از سیستم را نمایش داده و پس از آن حداکثر تا ۳۰۰ رشته محل را به داوطلب نمایش می دهد. 

۴۷۲۳۷

کد خبر 1543349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =