رژیم صهیونیستی دولت لبنان را مسئول حمله به اراضی اشغالی اعلام کرد

یورونیوز نوشت: نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه اعلام کرد صرف‌نظر از اینکه حزب‌الله به سمت اسرائیل راکت‌پرانی کرد یا نه، دولت لبنان را مسئول این حملات می‌داند.

سخنان بنت چند روز پس از وقوع یکی از شدیدترین درگیری‌های چند سال اخیر اسرائیل و حزب الله لبنان ایراد شد. او تاکید کرد که در صورت تداوم راکت‌پرانی، اسرائیل نیز به واکنش‌های نظامی خود خواهد افزود.

نخست وزیر اسرائیل در جریان نشست هیأت دولت گفت: «دولت و ارتش لبنان باید مسئولیت آنچه که در حیاط خلوت این کشور اتفاق می‌افتد را بپذیرند.»

نفتالی بنت مدعی شد: «اهمیت چندانی برای ما ندارد که آیا این حملات را یک سازمان فلسطینی انجام داد یا شورشیانی مستقل. دولت اسرائیل حمله به سرزمینش را نمی‌پذیرد.»

سخنان او یک روز پس از آن بیان شد که حسن نصرالله، رهبر حزب الله لبنان گفت هرگونه حملۀ هوایی اسرائیل به لبنان را تلافی خواهد کرد و افزود تصور اینکه حزب الله تحت تأثیر اختلافات داخلی لبنان یا بحران شدید اقتصادی این کشور قرار گرفته، اشتباه است.

حسن نصرالله تاکید کرد «این فکر که حزب الله نیز گرفتار مشکلات لبنان شده، یک اشتباه محاسباتی است» و افزود که پرتاب این راکت‌ها «پیامی واضح» به اسرائیل در این باره بوده است.

310 310

کد خبر 1543363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =