انتقاد مجید مجیدی از اکران نشدن «رستاخیز»

مهر نوشت: نشست خبری دومین سوگواره «سوگ در خانه» با حضور مجید مجیدی مدیر این سوگواره با اعلام تغییر نام این رویداد به «تصویر دهم» برگزار شد.

مجید مجیدی در نشست خبری دومین سوگواره «سوگ در خانه» گفت: تلاش داریم این فرهنگ حسینی را حفظ کنیم و در بهترین نحو ممکن ارائه دهیم چرا که احساس می‌کنیم جای چنین نگاه‌هایی در سینمای ما خالی است و به همین دلیل جا دارد اینجا باردیگر از مسئولان بخواهم شرایط نمایش فیلم سینمایی «رستاخیز» را فراهم کنند. احمدرضا درویش سال‌های سال زمان گذاشت تا این فیلم به سرانجام برسد و جا دارد جامعه فرهنگی ما از او تقدیر کند. ما باید راه را باز کنیم که فیلمسازان تشویق شوند و در این عرصه کار کنند. متوقف شدن «رستاخیز» باعث شد فیلمسازان رغبتی نداشته باشند در این عرصه ورود کنند و تهیه کنندگان هم چنین ریسکی نکنند.

مجیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره تفاوت سوگواره دوم با تجربه سال قبل گفت: سال گذشته تمرکز ما این بود که سوگ در خانه در خانه‌ها باشد، امسال تجربه شرایط کرونایی را از سر گذارنده و احساس من این بود که در حفظ شرایط کرونایی فعال‌تر خواهیم بود و می‌شود دوربین را به بیرون از خانه‌ها هم برد. البته این به این معنا نیست که بگوییم پروتکل‌ها رعایت نشود. در وهله اول رعایت پروتکل‌ها مهم است. سال گذشته تمرکز روی دوربین در خانه بود ولی امسال می‌شود از منظره‌های دیگر به این موضوع نگاه کرد.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1543450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =