فشار به رئیسی برای حذف وزرای روحانی از لیست کابینه پیشنهادی؟

عباس سلیمی نمین از چهره های سیاسی اصولگرا می گوید: ای کاش جنبه فراجناحی بودن در لیست کابینه رییسی رعایت می شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، درحالی که رسانه ها و اهالی سیاست منتظر بودند که روز یکشنبه لیست پیشنهادی کابینه رئیسی به صحن مجلس برسد اما معرفی کابینه به تعویق افتاد تا امروز که در دقایق پایانی صحن لیستی غیررسمی از کابینه منتشر شد.

در لیست منتشر شده که هنوز اعلام وصول نشده است، چهره هایی چون رستم قاسمی به عنوان وزیر پیشنهادی راه، امیرعبداللهیان به عنوان وزیر پیشنهادی امور خارجه، ضرغامی به عنوان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، خاندوزی به عنوان وزیر پیشنهادی اقتصاد، احمد وحیدی به عنوان وزیر پیشنهادی کشور و خطیب به عنوان وزیر پیشنهادی اطلاعات حضور دارند. 


بیشتر بخوانید؛

لیست وزرای پیشنهادی ابراهیم رئیسی اعلام شد /خاندوزی وزیر اقتصاد، عبداللهیان وزیر خارجه 


در همین راستا، عباس سلیمی نمین چهره سیاسی اصولگرا درباره لیست کابینه رییسی که هنوز به صورت رسمی تایید نشده به خبرگزاری خبرآنلاین گفت: لیست هایی که طی روزهای اخیر برای کابینه دولت سیزدهم ارائه می شد دارای خصوصیات منحصر به فردی بود منتهی لیست نهایی برخی از خصوصیات مثبت در آن حذف شد البته براساس شنیده ها،  آقای رییسی تحت فشار جدی قرار گرفتند. 

فشار به رئیسی برای حذف وزرای روحانی از لیست کابینه

او افزود: مثلا نظر آقای رییسی این بود که چند نفر از وزرای دولت گذشته را به کار بگیرد و نامشان در لیست ها هم بود مثل آقای اسلامی و امیر حاتمی. اما متاسفانه به دلیل برخی فشارها، تغییراتی در این زمینه ایجاد شده و این ویژگی مثبت که نگاه فراجناحی داشت را از لیست گرفته اند که این به نظر من از یکی از قوت های لیست کاسته شده است. 

جوانگرایی، نکته مثبت کابینه رئیسی است

سلیمی نمین بیان کرد: می توان گفت نکته مثبت کابینه رییسی جوانگرایی است ویژگی های دیگری هم در این لیست وجود دارد که عمدتا نیروهایی هستند که قبلا در دولت های گذشته نبودند این موضوع یک نکته مثبت است البته برخی سابقه وزرات داشتند اما عمده شخصیت هایی که ارائه شده اند شخصیت هایی هستند که به تازگی برایشان فرصتی فراهم شده است.

کاش کابینه فراجناحی بود

این چهره اصولگرا گفت: جنبه مردمی داشتن این لیست یکی دیگر از نکات مثبت این لیست است اما ای کاش آن فراجناحی بودن هم می توانست همچنان باقی بماند و تغییر پیدا نکند.

27219

کد خبر 1544143

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =