دادخواست ۱۳۲۲ کارگر در قزوین رسیدگی شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین از رسیدگی به هزار و ۳۲۶دادخوست کارگری از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ رضا گروسی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در چهار ماهه سال گذشته، ۹۹۰دادخواست کارگری مورد بررسی قرار گرفته بود که امسال به دلیل شیوع کرونا و وضعیت اقتصادی افزایش یافته است.

او اضافه کرد: بیشترین میزان دادخواست‌های کارگری ثبت شده متعلق به شهرستان قزوین با ۶۳۸مورد، البرز۲۷۶ و آبیک۲۲۲ مورد بوده و کمترین تعداد دادخواست ها هم در شهرستان آوج با ۱۰مورد ثبت شده است.

گروسی با اشاره به آرای هیات تشخیص، گفت: از ابتدای امسال، هزار و ۱۹۹رای در هیات‌های تشخیص استان صادر شده که ۵۹۸مورد آن مربوط به شهرستان قزوین و ۳۳۷مورد متعلق به شهرستان البرز بوده و بیشترین تعداد صدور آرای استان به این دو شهرستان اختصاص یافته است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین ادامه داد: میزان صدور آرای هیات تشخیص با توجه به افزایش تعداد دادخواست ها در چهارماهه سال جاری افزایش یافته و از ۷۵۱رای در سال۹۹ به هزار و ۱۹۹فقره در سال جاری رسیده است.

این مسئول گفت: هیات های حل اختلاف استان هم در این مدت بیکار نبوده اند و به ۴۳۴پرونده رسیدگی کرده و ۳۳۷رای صادر کرده‌اند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت ۵۰۰رای سازشی در مراجع حل اختلاف کارگری استان صادر شده و میانگین مدت زمان رسیدگی در هیات تشخیص ۲۸روز و در هیات حل اختلاف ۲۶روز بوده است.

استان قزوین حدود ۱۶۰هزار کارگر دارای بیمه اجباری و مشمول قانون کار دارد که ۹۶درصد آنها قراردادی هستند.

48

کد خبر 1544165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =