۲ نفر
۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۳
وزیر پیشنهادی وزارت نفت کیست؟

جواد اوجی که در حال حاضر عضو هیأت امنای دانشگاه صنعت نفت است از سوی ابراهیم رئیسی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت نفت به مجلس معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، براساس لیست وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم که امروز به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد جواد اوجی تصدی وزارت نفت را بر عهده خواهد گرفت؛ پیش از این از مسعود میرکاظمی، رستم قاسمی، سیدرضا فاطمی‌امین و مهدی دوستی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت نفت یاد شده بود.

جواد اوجی متولد ۲ مرداد ۱۳۴۵ از شیراز است. وی دارای مدرک تحصیلی لیسانس مهندسی نفت از دانشگاه صنعت نفت اهواز بوده و در سال ۶۹ در صنعت نفت استخدام و مشغول به کار شد و هم‌اکنون عضو هیأت امنای دانشگاه صنعت نفت است و پیش از این سمت معاونت وزیر و مدیرعاملی شرکت ملی گاز ایران را بر عهده داشته است.

وی در سمت هایی نظیر کارشناس اداره مهندسی نفت شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب اهواز، کارشناس ارشد اداره ارزیابی مخازن نفت و گاز شرکت مناطق نفتخیز جنوب اهواز، رئیس اداره مهندسی پتروفیزیک شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، رئیس اداره مهندسی نفت شرکت بهره برداری نفت وگاز زاگرس جنوبی، عضو هیئت مدیره شرکت بهره برداری نفت وگاز زاگرس جنوبی، معاون امور فنی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از سال ۸۳ تاکنون، فعالیت کرده است.

از میان طرح هایی که در زمان مدیریت وی در شرکت ملی اجرا شد می توان به طرح‌های توسعه‌ای مانند خط لوله اسلامی اشاره کرد؛ بر اساس این طرح مسیر جدیدی برای انتقال گاز ایران از سوریه به اروپا تعریف شد. وی در خصوص این طرح گفته بوده است که قرار است خط لوله ۵۶ اینچ و به ظرفیت انتقال روزانه ۱۱۰ میلیون متر مکعب گاز در سه کشور ساخته شود که منبع تولید گاز آن عسلویه و میدان گازی پارس جنوبی خواهد بود.

گفتنی است که این طرح گاز ایران را در نهایت به اروپا نرساند .

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1544233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =