جدیدترین تصویر از مهدی کروبی در حصر /جزئیات دیدار کواکبیان

مردم‌سالاری آنلاین نوشت: مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری، از دیدار خود با مهدی کروبی خبر داد.

کواکبیان درباره این دیدار نوشت: «چهارشنبه بیستم مرداد ۱۴۰۰ توفیق داشتم در منزل جناب حجه الاسلام والمسلمین حاج شیخ مهدی کروبی حدود دو ساعتی در خدمت ایشان بوده و با یار دیرین امام و انقلاب گفتگوی مفصلی داشته باشم. خوشبختانه علیرغم ضعف جسمانی از روحیه بالا و ذهنی خلاق برخوردار است.

ایشان با اشاره به تاریخچه مبارزات خویش در نهضت امام خمینی(ره) چگونگی ورود خویش را در مسیر حرکت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران توضیح داد و گفت: از اولین روزهای پس از رحلت آیه الله بروجردی در سال ۱۳۴۰ جزو مقلدین امام خمینی (ره)  بودم و با عنایت به این که مرحوم پدرم به فداییان اسلام و مرحوم نواب صفوی ارادت داشت به مسیر مبارزه و دستگیری و زندان در همان سال ها به رهبری امام خمینی (ره) پیوستم و دروس فقهی را نزد بزرگان حوزه تلمذ کردم.

نکته قابل توجه اینکه جناب آقای کروبی همه حوادث قبل از انقلاب و پس از پیروزی سال ١٣٥٧ را با دقت فراوان و جزء به جزء تشریح نمودند. البته در ادامه نشست نیز ایشان با اشاره به اینکه  همه معتقدان به اسلام و انقلاب و نظام باید خودشان را مدیون  شهدا و شرمنده خانواده هایشان بدانند از سختی زندگی و تنگناهای معیشتی مردم همچنین قربانی شدن بیش از ٥٠٠ نفر در هر روز بر اثر کرونا شدیداً ابراز نگرانی کرده و مهم ترین دغدغه فعلی خودشان را همین دو موضوع قلمداد کردند.

شایان ذکر است اینجانب نیز در این دیدار از ایشان به خاطر اصل تشویق مردم در انتخابات ٢٨ مرداد سال جاری تشکر کردم و از وضعیت احزاب جبهه اصلاحات و آخرین تحولات مربوط به ترکیب کابینه آقای رئیسی و پیش بینی هایی از چشم انداز سال های پیش رو نکاتی را مطرح کردم و محتوای مطالبات حزب مردم سالاری از آقایان رئیسی و اژه ای را که در بیانیه پس از انتخابات منتشر شده بود یادآور شدم.

در ادامه با اشاره به موضوع رفع حصر از محصوران (میرحسین موسوی و خانم زهرا رهنورد و ایشان) گفتم این موضوع را بیش از ده بار در صدا و سیما و مجلس و مصاحبه ها و کنگره ها مطرح کرده ام   لذا خدا را شاکرم که این موضوع رو به پایان است.

در پایان با بیان اینکه روابط حزب مردم سالاری با حاج آقا کروبی پس از سال ۷۶ تا کنون همواره بر قرار بوده و چندین بار از وجودشان در کنگره حزب بهره مند بودیم بر تداوم چنین جلساتی  با حضور اعضای حزب مردم سالاری تاکید کردم که ایشان نیز از این پیشنهاد بسیار استقبال کردند.

جدیدترین تصویر از مهدی کروبی در حصر /جزئیات دیدار کواکبیان

۲۷۲۱۴

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1545061

برچسب‌ها