اسرائیل کاردار خود را از ورشو فراخواند/بنت:شرم‌آور است/لاپید:درحال مذاکره با آمریکا هستیم

ایسنا نوشت: امضای قانون منع استرداد اموال قربانیان هولوکاست به خانواده‌هایشان توسط رئیس جمهوری لهستان خشم رژیم صهیونیستی را به همراه داشت و این رژیم کاردار خود را از ورشو فراخواند.

 به نقل از رویترز، نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی امضای قانون منع استرداد اموال قربانیان هولوکاست به خانواده‌هایشان توسط رئیس جمهوری لهستان را "بی‌حرمتی شرم‌آور" به هولوکاست خواند.

 

 وی نسبت به این اقدام لهستان ابراز تاسف کرد و گفت: ورشو تصمیم گرفت همچنان به کسانی آسیب برساند که تمام دنیایشان را از دست داده‌اند.

نفتالی بنت ادامه داد: این قانون لهستان "ننگ‌آور" است و اسرائیل در مقابل آن سکوت نخواهد کرد.

در همین حال، یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از فراخواندن کاردار این رژیم در ورشو در اعتراض به امضای این قانون توسط ریاست جمهوری لهستان خبر داد.

وی گفت که دولت رژیم اشغالگر از کاردار خود خواست که هر چه سریع‌تر ورشو را ترک کند و همچنین سفیر این رژیم که قرار بود به زودی به لهستان برود فعلا می‌ماند.

لاپید ادامه داد:" لهستان برای اولین بار قانونی ضد یهودی و غیراخلاقی را تصویب کرد و به کشوری ضد دموکراتیک و غیر لیبرال تبدیل شد که به بزرگترین فاجعه تاریخ بشریت بی‌احترامی می‌کند."

وی تاکید کرد که در برهه کنونی سفیر جدیدی به ورشو فرستاده نخواهد شد و سفیر لهستان در اسرائیل مرخصی خود را تمدید کند و به اراضی اشغالی بازنگردد.

لاپید افزود: اسرائیل در حال مذاکره با آمریکا درباره اقدامات بعدی است.

اندریه دودا، رئیس جمهوری لهستان شنبه قانونی را امضا کرد که بر اساس آن بازماندگان هولوکاست قادر نیستند به طور غیرقانونی برخی املاک در لهستان را تصرف کنند.

این قانون پیش از امضای ریاست جمهوری در پارلمان لهستان تصویب شده بود و عملا بازیابی اموال تصرف شده توسط نازی‌ها در زمان جنگ جهانی دوم از سوی بازماندگان هولوکاست در این کشور را منع می‌کند.

310 310

کد خبر 1545283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =