نظر ۲ چهره اصولگرا درباره وزرای پیشنهادی رئیسی در وزارت کشور، اقتصاد و کار

ایسنا نوشت: یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد: وزیر پیشنهادی کشور دارای سوابق درخشانی در حوزه های امنیتی و پژوهشی بوده و گزینه مناسبی برای تصدی این وزارتخانه است.

محمد حسن آصفری، با اشاره به کارنامه احمد وحیدی به عنوان وزیر پیشنهادی کشور، بیان کرد: با توجه به سوابقی که آقای وحیدی دارد و شناختی که من از ایشان دارم، ایشان می تواند یکی از وزرای موفق در حوزه وزارت کشور بوده و مسائل مربوط به این وزارتخانه را به خوبی مدیریت کند.

وی در ادامه اظهار کرد: ایشان هم فرد توانمندی بوده و هم از شجاعت و بصیرت لازم برای تصدی این وزارتخانه برخوردار است. با توجه به تجربیات خوبی که در حوزه های مختلف امنیتی داشته و تجربیاتی که در سایر حوزه ها کسب کرده اند، می تواند یک وزیر توانمند و کارآمدی برای دولت مردمی باشد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای وحیدی دارای سوابق درخشانی برای تصدی وزارت کشور است، تصریح کرد: ایشان می تواند در حوزه وزارت کشور عملکرد موفقی داشته باشد. ایشان هم در حوزه های پژوهشی کار کرده و هم در حوزه شهری اطلاعات خوبی دارد. به نظر بنده ایشان گزینه مناسبی برای وزارت کشور است.

هیچ گونه نقدی به چینش کابینه ندارم

ایسنا نوشت؛

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، در ارتباط با کابینه پیشنهادی رئیس جمهور اظهار کرد: من شناخت شخصی نسبت به همه اعضای کابینه پیشنهادی ندارم. اما نسبت به تعدادی از این آقایان شناخت خوبی دارم.

وی تاکید کرد: در ابتدا باید گفت کابینه بسیار جوان است و آن شاخصه هایی که  رهبر معظم انقلاب در نظر داشتند در این کابینه از نظر جوان بودن، انقلابی بودن، بدون حاشیه و پرکار بودن و همچنین کارآمد بودن مد نظر قرار گرفته شده است.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: اول معاون اول که جناب آقای مخبر است را در نظر بگیریم؛ ایشان سابقه مشخص و فعالیت های درخشانی دارد. شخصیتی کارآمد است.

وی ادامه داد: از رئیس دفتر رئیس جمهور هم شناخت شخصی دارم. جنای آقای اسمائیلی هم جوان است و زهم تجربه موفقی در قوه قضاییه داشته است. اول در مشهد بود ماموریتی داشت و بعد رئیس دادگستری استان تهران شد. این اواخر هم رئیس دفتر رئیس قوه قضاییه و سخنگوی این قوه بوده است. انسان سالم و پاکدستی است که این موضوع مهمی است.

نظر ۲ چهره اصولگرا درباره وزرای پیشنهادی رئیسی در وزارت کشور، اقتصاد و کار

مصباحی مقدم گفت: من آقای خاندوزی از وزرای پیشنهادی را هم می شناسم. ایشان دانشجوی دانشگاه امام صادق(ع) در دوره ارشد پیوسته بوده است و بعد برای دکتری به دانشگاه علامه طباطبایی رفته است. بنده از همان دوران تحصیلات ایشان را می شناسم. یک جوان نخبه و صاحب نظر است. تجربه مرکز پژوهش های مجلس را دارد. ایشان را در مجالس هشتم و نهم به خاطر دارم. در زمان بررسی بودجه متوجه می شدیم این جوان به امور مسلط است. اصلا ما را در برنامه ششم کمک کرد.

وی افزود: کسی که به برنامه و بودجه مسلط باشد گزینه خوبی است. بعدها هم نماینده مجلس از تهران شد و در دوران نمایندگی اش هم نایب رئیس اول کمیسیون اقتصاد شده و نقشه راه برای مسائل اقتصادی تهیه کرده است. مالیات بر مجموعه درآمد را ایشان در مجلس مطرح کرد. همه این ها نشان دهنده توانایی او است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جناب آقای عبدالملکی نیز دانش آموخته این دانشگاه است . با اینکه چهل سالش است رتبه علمی اش دانشیاری است. از این جهت ممتاز است. فعالیت های علمی ایشان چشم گیر است؛ آثار علمی اش در عرصه اقتصاد مقاومتی چشم گیر است. آثار متعددی دارد. موسسه  ای با دکتر امامی برای آموزش اقتصاد مقاومتی تاسیس کردند. از زمانی که معاون کمیته امداد شدند هم در اشتغال مددجویان این کمیته خوش درخشیده است.

وی یادآور شد: بعضی های دیگر را ممکن است کم تر بشناسم اما با این افراد که در حوزه اقتصاد هستند آشنایی بیش تری دارم.

مصباحی مقدم در پاسخ به این پرسش که چه نقدی به چینش کابینه پیشنهادی دارید، گفت: الان هیچ گونه نقدی به چینش کابینه ندارم. ممکن است بعضی ها را نپسندم؛ اما موضوع سلیقه ای است. ممکن است کسانی را متناسب با جایگاهی که گذاشتند، ندانم؛ اما این نقد نیست. آنچیزی که مهم است هماهنگی همه آن ها زیر نظر رئیس جمهور است.

۲۷۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1545597

برچسب‌ها