انتشار آخرین کتاب زندگی مرحوم حمیدرضا صدر

آخرین کتاب مرحوم حمیدرضا صدر که مربوط به دوران مبارزه او با بیماری است منتشر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «از قیطریه تا اورنج کانتی: وقایع‌نگاری یک مرگ از پیش تعیین شده» کتابی است که حمیدرضا صدر درباره‌ی زندگی، بیماری و مبارزه‌اش با مرگ نوشته. غزاله صدر(دختر حمیدرضا صدر)درباره این کتاب نوشته: این کتاب را پدر نوشت تا برایتان بگوید از زندگی، بیماری، مبارزه و مرگ.

مهدی یزدانی خرم(نویسنده و منتقد ادبی) هم درباره انتشار این کتاب می‌گوید: در طی این سه سال با تاکید ایشان خبری درباره بیماری‌شان منتشر نشد. وقتی دکتر صدر فهمیدند بیماری پیشرفته‌ایی دارند و برای درمان بیماری به آمریکا می‌روند با ما صحبت کردند که درباره این بیماری و روزهایی که با این بیماری طی خواهند کرد می‌خواهند کتابی بنویسند و شرط‌شان این بود که این کتاب بعد از مرگ‌شان منتشر شود. در طی این سالها یادداشت‌هایشان را نوشتند و وصیت کردند که فصل آخر را دخترشان بنویسد و این فصل که دخترشان غزاله صدر نوشتند فوق‌العاده تکان دهنده و شامل لحظات آخر دکتر و آنچه باهم گذراندند است. این کتاب چند روز بعد از درگذشت‌شان تکمیل و به من و نشر چشمه تحویل داده شد.

این کتابی تلخ است و ارزش ادبی بالایی دارد. و من خیلی کم دیدم در ایران آدمی این چنین بی واسطه و قدرتمند با بیماری خودش روبرو بشود و در متن به مقابله باهاش برود و در موردش حرف بزند.این کتاب به شدت تاثیرگذار است و ارزش روایی منحصر به فردی دارد.

258 41

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1546428

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =