بایدن از حمایت سخاوتمندانه امیر قطر قدردانی کرد

ایرنا نوشت: جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در گفتگوی تلفنی با شیخ تمیم بن حمد امیر قطر ضمن بررسی بحران افغانستان از کمک دوحه در فرآیند تخلیه نیروهای آمریکایی از کابل قدردانی کرد.

به گزارش کاخ سفید، بایدن از حمایت سخاوتمندانه قطر برای تخلیه شهروندان آمریکایی از افغانستان، کارکنان دیپلماتیک آمریکا و چندین کشور شریک و اتباع افغانستان قدردانی کرد.

رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد بدون حمایت اولیه قطر امکان انتقال روزانه هزاران نفر وجود نداشت.
بایدن همچنین از نقش مهمی که قطر در تسهیل مذاکرات بین گروههای افغانستان ایفا کرده است ، تشکر کرد.

رئیس جمهوری آمریکا و امیر قطر بر اهمیت تداوم هماهنگی نزدیک در مورد تحولات افغانستان و خاورمیانه تاکید کردند و از اجلاس آینده کشورهای منطقه که قرار است در اواخر ماه جاری در بغداد برگزار شود، استقبال کردند.
پیش از این، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در گفتگوی تلفنی با شیخ "خالد بن محمد العطیه" وزیر مشاور دولت قطر در امور دفاعی به دلیل کمک قطر در تسهیل ترانزیت شهروندان آمریکایی و کارکنان سفارت آمریکا در کابل از طریق قطر قدردانی کرد.
مقامات دفاعی آمریکا و قطر با تاکید بر مشارکت راهبردی آمریکا و قطر درباره منافع مشترک در مورد امنیت منطقه بحث و گفتگو کردند.
جان کربی سخنگوی پنتاگون پیش از این اعلام کرد که  ماموریت نیروهای آمریکایی در دفاع از فرودگاه کابل ادامه دارد و پروازها از فرودگاه کابل به سوی مناطق امن نظیر قطر انجام می شود.

310 310

کد خبر 1546909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =