همه‌ی باغداران گردو باید بدانند! همه چیز ‌ازخرید نهال گردو تا کاشت و نگهداری

نهال گردو به علت سوددهی بسیار عالی و نگهداری نسبتا آسانتری که دارد. بسیار مورد علاقه‌ی باغداران قرار گرفته است. با کاشت بهترین نهال گردو در باغ و نگهداری صحیح ‌ازآن میتوانید؛ چند برابر بیشتر ‌ازسایر درختان، کسب درآمد کنید. در این مطلب میخواهیم شما را با نحوه‌ی صحیح خرید نهال گردو؛ آماده سازی زمین؛ نحوه کاشت و رسیدگی  به درختان گردو و... آشنا کنیم.

پیش ‌ازخرید نهال گردو باید بدانید!

راه اندازی‌یک باغ پرمحصول ‌ازپیش ‌ازخرید نهال آغازمیشود. اینکه چه زمینی بخرید و آماده سازی آن برای کاشت نهال گردو چگونه است؟ چگونه ‌ازشرایط اقلیمی و منطقه ای خودتان اطلاع حاصل کنید تا بتوانید بهترین نهال گردو را برای باغ خود انتخاب کنید؟ بهترین نهالستان برای خرید بهترین نهال گردو و فاصله‌ی کاشت و آماده سازی چاله‌های نهال گردو، همگی مراحلی است که پیش ‌ازخرید نهال گردو باید بدانید.

 متخصصین ما در پالیزگردو، همه روزه به صورت مستقر در دفتر مرکزی نهال فروشی پالیزگردو؛ آماده ارائه مشاوره ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان در حوزه نحوه راه اندازی باغ گردو و همچنین پاسخگویی به کلیه سوالات شما باغداران محترم میباشند.

 • خرید زمین ‌یا باغ گردو : هنگام خرید زمین، به خاک و شرایط اقلیمی و منطقه ای آن توجه کنید. خاک‌های لومی و رسی با زهکشی مناسب بهترین خاک‌ها برای کاشت نهال گردو هستند. زمین باید نورگیر بوده و در منطقه بادخیز با بادهای شدید قرار نداشته باشد. زمین‌هایی که شیب ملایم جنوبی دارند برای کاشت نهال گردو مناسب تر هستند.
 • آگاهی ‌ازشرایط آب وهوایی : برای آگاهی ‌ازشرایط اقلیمی منطقه‌ی باغ خود؛ باید میزان بارندگی منطقه؛ میزان رطوبت؛ حداقل و حداکثر دمای منطقه و احتمال سرمای ناگهانی بهاره و پاییزه را بررسی نمایید.
 • ارتفاع ‌ازسطح دریا :‌ یکی ‌ازمهم ترین فاکتورهایی که در خرید بهترین نهال گردو تاثیرگذار میباشد؛ ارتفاع ‌ازسطح دریا است. در هرارتفاعی ‌ازسطح دریا؛ میزان رطوبت و آب و هوایی معینی وجود دارد. بنابراین با آگاهی ‌ازارتفاع ‌ازسطح دریای منطقه خودتان و مقایسه آن با ارتفاع ‌ازسطح دریای مطلوب نهال گردو؛ بهترین نهال گردو را برای باغ خودتان انتخاب نمایید.
 • آزمایش خاکاین مرحله به منظور آگاهی شما باغداران محترم ‌ازنوع خاک، ph، شوری خاک و میزان وجود عناصر و مواد معدنی در آن انجام میشود. با آگاهی ‌ازمواد معدنی موجود در خاک خود میتوانید با استفاده ‌ازکود شیمیایی و آلی؛ کمبودهای خاک خود را جبران نمایید. شوری خاک برای کاشت نهال گردو ۱.۵ تا ۴ میلی موس بر سانتیمتر است. ph خاک باید بین ۵.۶ تا ۵.۷ باشد. اسیدی بودن خاک، جذب عناصر در درختان گردو را کاهش میدهد.
 • عناصر مهم در خاک : کلسیم، منیزیم؛ فسفر و پتاسیم چهار عنصر اصلی است که باید در خاک وجود داشته باشد. کمبود هریک را باید با اضافه نمودن کود شیمایی در زمان معین جبران نمایید. به علاوه باید بین ۴۰ تا ۶۰ تن کود دامی و طیور به هر هکتار ‌اززمین بیافزایید.
 • نحوه آماده سازی خاک : برای رشد بهتر درختان باید خاک دارای زهکشی مناسب باشد تا رطوبت در آن به خوبی تخلیه شود. آماده سازی خاک دارای ۳ مرحله‌ی اصلی ترکیب لایه‌های مختلف خاک بایکدیگر برای‌یکدست سازی آن و شخم زنی برای ایجاد زهکشی مناسب و تخلیه بهتر آب و دریافت اکسیژن کافی و کوددهی برای تقویت خاک انجام میشود.
 • فاصله کاشت مناسب : فاصله‌ی کاشتی برای نهال مناسب است که درختان در زمان بلوغ و کهنسالی مانع ‌ازدریافت نور خورشید توسط‌یکدیگر نشوند. همچنین ریشه‌ی آنها بتواند به خوبی ‌ازمواد معدنی و رطوبت موجود در خاک استفاده نماید. بهترین فاصله برای کاشت نهال گردو؛ ۷ در ۷ متر مربع است.
 • آماده سازی چاله : اندازه‌ی چاله‌ها به گونه ای انتخاب میشود که هنگام کاشت؛ ریشه‌ها به دیواره چاله برخورد نداشته باشد. ‌ازاین رو عمق چاله بین ۳۰ تا ۶۰ سانتیمتر و عرض آن بین ۳۰ تا ۵۰ سانتیمتر در نظر گرفته میشود. چاله‌ها باید یک فصل قبل ‌ازکاشت نهال آماده شوند.

همه‌ی باغداران گردو باید بدانند! همه چیز ‌ازخرید نهال گردو تا کاشت و نگهداری

هنگام خرید نهال گردو باید بدانید!

هرچه باغ گردو پرمحصول تر باشد؛ سوددهی باغدار افزایش میابد. با توجه به اطلاعاتی که در مرحله قبل بدست آوردید، اکنون در بخش اطلاعات محصول سایت پالیزگردو جستجو نمایید. در این بین برخی ‌ازنهال‌ها در شرایط اقلیمی و آب و هوایی کشورمان بهترین بازدهی را دارند. پالیزگردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در اکثر نقاط کشورمان معرفی مینماید:

 • نهال گردو فرنور پیوندی 
 • نهال گردو چندلر پیوندی 
 • نهال گردو پالیزکانادایی
 • نهال گردو تویسرکان
 • نهال گردو اسرائیلی

برای مشاوره درخصوص انتخاب و خرید نهال گردو، اطلاع ‌ازقیمت نهال گردو ویا نحوه راه اندازی باغ گردو؛ آبیاری و کوددهی و سمپاشی و... به صورت رایگان با متخصصین ما در پالیزگردو به صورت تلفنی؛ آنلاین ویا حضوری تماس بگیرید.

شماره تماس : مهندس سعید قاسمی ۰۹۱۴۱۸۳۲۳۹۳  وب سایت : www.palizgerdo.com

هنگام کاشت نهال گردو باید بدانید!

در مناطق سردسیر نهال گردوی خود را در اواخر زمستان و زمانیکه هوا کمی گرم میشود بکارید. بهترین زمان برای کاشت؛ ‌ازاوایل بهمن ماه تا اوایل فروردین سال بعد است. قبل ‌ازکاشت نهال گردو باید عملیات سربرداری و هرس ریشه را به درستی انجام دهید. پس ‌ازکاشت نهال‌ها در چاله‌های مخصوص؛ روی آن را با خاک مناسب پر کنید. سپس آن را آبیاری نمایید.

هنگام نگهداری نهال گردو باید بدانید!

برای داشتن‌ یک باغ پرمحصول باید عملیات نگهداری ‌ازنهال‌ها را به درستی به انجام برسانید. نگهداری نهال گردو شامل چند بخش اساسی ‌ازجمله:

 • آبیاریدرختان در اوایل زندگی خود نیازبیشتری به آبیاری دارند. با انتخاب‌ یک روش بهینه برای آبیاری علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب؛ درختان خود را به طور منظم و با توجه به شرایط فصلی، بارندگی و فصل رشد درختان؛ آبیاری نمایید. به طور معمول هر هکتار ‌ازباغ گردو به ۸ تا ۱۰ هزار متر مکعب آب نیازدارد. که با استفاده ‌ازروش آبیاری تحت فشار این مقدار به ۶ تا ۸ هزار متر مکعب کاهش میابد.
 • کوددهی : درختان در ۱۰ سال ابتدایی که سن رشد آنها به حساب میاید؛ نیازبیشتری به کوددهی و تغذیه مناسب دارند. کودهای سالیانه مورد نیازدرختان فسفریک اسید؛ نیتروژن و پتاسیم است. که هریک به شیوه‌ی خاص و در زمان معین به خاک اضافه میشود.
 • هرسهرس درختان‌ یکی ‌ازبهترین روش‌ها در افزایش توان درخت و بهبود محصول دهی آن است. با هرس درختان، توجه درخت ‌ازشاخه‌های ضعیف و با باردهی کمتر؛ به شاخه‌های پربارتر معطوف میشود. همچنین محصولات درختان نیز با کیفیت تر میشود. بهترین هرس برای درختان گردو؛ هرس فرم جامی با محور تغییریافته است.
 • سمپاشیبرای محافظت ‌ازدرختان گردوی خود ‌ازابتلا به بیماری‌ها و جلوگیری ‌ازحمله آفات، لازم است در فواصل زمانی مشخصی درختان را سمپاشی نمایید. همچنین در صورت ابتلای درخت به بیماری خاص نوع سمپاشی و میزان استفاده تغییر میابد.

تیم تخصصی بیماری شناسی و آفت زدایی پالیزگردو، متشکل ‌ازمتخصصین باتجربه‌ی گیاه شناسی همه روزه در دفتر مرکزی پالیزگردو؛ آماده ارائه مشاوره و راهکار به صورت تلفنی، حضوری و آنلاین به شما باغداران محترم میباشند.

نتیجه گیری

نهالستان بزرگ پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بزرگترین و مجهزترین نهال فروشی در شمال غربی کشور است. این مرکز موفق به دریافت کلیه مجوزهای معتبر و رسمی ‌ازجهاد کشاورزی ‌ازجمله گواهینامه معتبر و رسمی، شناسنامه معتبر و گواهی ثبت اختراع شده است. و بیش ‌ازنیم قرن است که در تولید و فروش انواع ارقام میوه مثل فروش نهال گردو، ارقام اصلاحی و ژنوتیپ‌ها جزو پیشتازان است. پالیزگردو به همراه کلیه نهال‌های میوه‌ی خود؛ ضمانتنامه کتبی و معتبر و گواهی سلامت ارائه میدهد. تا باغداران محترم ‌ازخرید نهال گردویی سالم، آسوده خاطر شوند.

۲۱۲۱

کد خبر 1547013