خبرگزاری فارس به نقل از حجت الاسلام ذوالنور قائم مقام نماینده رهبری در سپاه نوشت:

*جریان انحرافی و برخی از شخصیت‌های رأس آن به‌شدت به رئیس‌جمهور گره خورده‌اند اما امیدواریم که این گره گسیخته شود.

*جدایی جریان انحرافی از رئیس‌جمهور در حال حاضر سخت است اما زمانی می‌توان آن را باور کرد که رأس جریان فتنه توسط رئیس‌جمهور کنار زده شود.

*  جریان انحرافی در کوتاه مدت به دلیل دست داشتن در قدرت و ثروت‌، استفاده فسادگونه و غیر قانونی از اقتصاد کشور و تقویت تفکر انحرافی، در حال توسعه است . در دراز مدت که ابعاد و باطن جریان انحرافی بیشتر برای مردم آشکار شود، آنها افول و در نهایت سقوط خواهند کرد.


*جریان انحرافی برای انتخابات برنامه داشت و از این رو می‌خواست 150 نماینده را به‌عنوان اکثریت تاثیرگذار در مجلس داشته باشد ولی خوشبختانه این تیر به سنگ خورد و با هوشیاری مسئولان نظام این توطئه خنثی شد. 

* آنها هنوز در این زمینه از طریق تقویت برخی افراد و هزینه کردن پول‌های کلان برای انتخابات مجلس تلاش می‌کنند. 

* هشدار مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس مبنی بر نزدیک نشدن به کانون‌های ثروت و قدرت بدون ارتباط با جریان انحرافی نیست.


*سپاه نسبت به هیچ‌کس علم مخالفت بلند نکرده و در عین حال با هیچ‌کس نیز عقد اخوت نبسته است. 


* ممکن است در انتخابات و فضایی از جامعه سپاه موضعی داشته باشد که برخی جریان‌های سیاسی نیز به آن اعتقاد دارند بنابراین نزدیک بودن یک جریان به این مواضع به معنای این نیست که سپاه زیر چتر حمایت آن جریان سیاسی قرار گرفته است.


*آقای احمدی‌نژاد برای سپاه به عنوان ریاست جمهور تفاوتی با مجلس، قوه قضائیه و سایر دستگاه‌های نظام ندارد اما میزان تعامل، حمایت و ارتباط سپاه با هر کدام از دستگاه‌های کشور به تناسب میزان تبعیت آنها از ولایت، رهبر معظم انقلاب و آرمان‌های حضرت امام(ره) است.

*چنانچه آقای احمدی نژاد نسبت به جریان انحرافی دلبستگی و تعلق داشته باشد و آن را همچنان حفظ کند، نیروهای نظام و انقلاب به طور طبیعی از وی دلگیر خواهند شد که بسیج و سپاه نیز بخشی از آنها محسوب می‌شوند .

* امام(ره) بارها به مسئولان می‌فرمودند «الله الله فی بیوتکم» یعنی مراقب اطرافیان و بیت خود باشید لذا هر میزان که مردم ببینند رئیس جمهور در انزجار و فاصله گیری از جریان انحرافی اقدام می‌کند، محبوبیت وی در بین مردم بیشتر حفظ می‌شود. 

* نظام تمام تلاش خود را انجام داد که خانه نشینی رئیس جمهور به انظار عمومی کشیده نشود و لذا قهر وی مخفی شد و مسئولان با خویشتن داری اظهار نظر نکردند اما وقتی موضوع به رسانه‌ها کشیده شد موضع‌گیری‌ها در قبال آن طبیعی بود؛ چراکه دیگر کتمان شدن آن قابل توجیه نبود. 

* در 11 روزی که رئیس جمهور در محل کار خود حاضر نبود، حدود 200 نفر از شخصیت‌های نظام به صورت حضوری یا تلفنی ناصحانه و دلسوزانه با احمدی‌نژاد صحبت کردند.

*مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید و دلسوزان انقلاب به صورت علنی و پنهانی درخصوص جریان انحرافی و شخص مشایی اظهار نظر کردند اما آنچه به جایی نمی‌رسد فریاد است بنابراین هیچ یک از آن صحبت‌ها تاثیر گذار نبود. 

* نوع نگاه فعلی رئیس جمهور با مشایی هماهنگی دارد و دلیل دلباختگی وی به مشایی نیز مشخص نیست.

*در اینکه احمدی‌نژاد برای کشور کارهای خوبی انجام داده، تردیدی نیست، یعنی وی اگر از باب تبعیت از ولی‌فقیه این کار را انجام داده باشد که باید دست وی را بوسید اما اگر فرض کنیم بدون اعتقاد به ولایت و رهبری این کارها را انجام داده باشد، حداقل مسیرش با رهبری مشترک بوده و 80 درصد مطالبات رهبری را محقق کرده است.

*مقام معظم رهبری در دیدار با مردم استان فارس که در زمان قهر رئیس‌جمهور صورت گرفت فرمودند «من تا زنده هستم نخواهم گذاشت انحرافی در مسیر انقلاب ایجاد شود.» 

* این اشاره مقام معظم رهبری این نگرانی را به وجود می‌آورد که موضوع جریان انحرافی ساده و کم‌تأثیر نیست از این‌رو جای نگرانی وجود دارد لذا توقع بود رئیس جمهور در مقابل این انحراف بایستد. 

* اگر مردم به انتخابات 88 بازگردند دوباره همان مسیر را می‌روند چرا که احمدی‌نژاد ماشین انقلاب را در هدف اصلی حرکت داده، هرچند یک جریان انحرافی با راهنمایی کج مشایی در دولت ایجاد شده و به ماشین انقلاب خسارت وارد کرده، به ولایت، قانون توجه نکرده اما با این حال جهت حرکت ماشین انقلاب به سمت هدف بوده است.

*چنانچه گزینه‌های مقابل احمدی‌نژاد مثل موسوی و کروبی در انتخابات حاکم می‌شدند یقینا اگر هدف انقلاب شرق است آنها فرمان انقلاب را به غرب منحرف می‌کردند و اگر رهبری هم جلوی آنها می‌ایستاد، آنها از ایشان نیز عبور می‌کردند در حالی که در حال حاضر مقام معظم رهبری انحراف را اصلاح کردند.

*در 11 روزی که احمدی‌نژاد قهر کرده و در منزل بود اگر در دوران خاتمی یا موسوی و کروبی این اتفاق صورت می‌گرفت قطعا در تمام دانشگاه‌ها و سراسر کشور آنها دست به ایجاد بحران می‌زدند اما احمدی‌نژاد بعد از 11 روز سعی کرد با چسب و وصله مشکل را درست کند و بگوید هیچ تقابلی وجود ندارد و دیگران در فهم خود اشتباه کرده‌اند.

*موسوی و کروبی در میتینگ تبلیغاتی خود از ابتدا مانند بیل و لودر به سراغ پایه‌های ولایت و اسلامیت آمده بودند بنابراین افرادی که می‌گویند ما از اول می‌دانستیم که دولت منحرف است حرف نابجایی می‌زنند چراکه اگر الان فضا بد شده آنها به دنبال بدتر بودند.

*بزرگانی که در حال حاضر ژست دلسوزی می‌گیرند و می‌گویند ما از قبل می‌دانستیم همان افرادی هستند که تا یک ماه گذشته اطلاعیه تسلیت برای برخی صادر می‌کردند لذا نمی‌توان گفت آنها در جریان فتنه متنبه شده و راه خود را اصلاح کرده‌اند.

*برخی می‌پرسند آیا حمایت‌های رهبری از دولت اشتباه نبود؟ که جواب آن منفی است چرا که میزان حال فعلی افراد است یک دولت تا زمانی که خوب کار می‌کند باید به خوبی حمایت شود اما زمانی که کج رفت باید جلوی آن را گرفت و اصلاح کرد و هر زمان نیز که به مقابله با ارزش‌ها و اصل نظام پرداخت باید با آن مقابله شود.

*قصاص قبل از جنایت در دین اسلام وجود ندارد؛ امام (ره) از بنی‌صدر حمایت کرد اما وی عزل شده و فرار کرد، آیا می‌توان گفت حمایت امام(ره) از بنی‌صدر اشتباه بود؟

*اگر کسی بگوید حمایت امام (ره) درباره بنی‌صدر اشتباه بود مثل این است که نسبت اشتباه به پیغمبر اکرم (ص) دهد چرا که پیامبر (ص) نیز می‌دانستند زبیر در مقابل امیرالمؤمنین(ع) قرار می‌گیرد اما فرمودند زبیر سیف‌الاسلام است. 

* دولت تا زمانی که مسیر را درست طی کند باید حمایت شود اما اگر کج راهه برود باید برای نجات آن اقدام کرد اما برخی از اول در مسیر کج حرکت کردند بنابراین اگر مردم به گذشته بازگردند مسیر قبلی را تکرار خواهند کرد.

* مردم وقتی در انتخابات مرتکب اشتباه می‌شوند نیت سوء نداشته و هدف دلسوزی و خدمت دارند بنابراین اگر در مصداق اشتباه کنند آن را جبران می‌کنند همان‌طور که در طول انقلاب این‌گونه بوده است. 

* باید برای عاقبت‌ به خیری رئیس جمهور دعا کرد. مبنای عقلانی و حکیمانه برخورد کردن با موضوع جریان انحرافی این است که احمدی‌نژاد در جایی که خوب حرکت می‌کند، کمال حمایت از وی صورت گیرد و در جایی که کج می‌رود، زبان انتقاد باز باشد.

*تلاش همه دلسوزان باید این باشد که احمدی‌نژاد از جریان انحراف جدا شود چرا که وی خدمات و زحمات بسیاری انجام داده و در حال حاضر نیز اینگونه است و ما هیچ دولتی به پرکاری دولت نهم و دهم نداشته‌ا‌یم. 

* افرادی که تا دیروز مخالف دولت بودند و القا می‌کردند که رئیس جمهور منصوب رهبری است نه منتخب مردم و ارزشی بودن، ولایت‌مداری و مورد حمایت رهبری قرار داشتن احمدی‌نژاد را تحمل نمی‌کردند اگر رئیس جمهوری از این مدار خارج شود، مخالفان وی به زیر پرچمش خواهند رفت.

*در 11 روزی که رئیس جمهور دچار مشکل بود، تمام رسانه‌های غربی علیه رهبری و نظام و به نفع احمدی‌نژاد وارد صحنه شدند. 

* سعید حجاریان که به دلیل حمایت از جریان فتنه به زندان رفت، گفته است که اگر مشایی به همین مسیر فعلی‌اش ادامه دهد در صورتی که گزینه پیشنهادی احمدی‌نژاد برای ریاست جمهوری دوره آینده باشد، اصلاح‌طلبان مشکلی برای ائتلاف نخواهند داشت.

*اگر جریان انحرافی در مسیر رئیس جمهور انحراف ایجاد کند کسانی که در گذشته مخالف دولت و رئیس جمهور بودند، قطعا به حمایت از دولت روی می‌آورند چرا که مخالفت آنها با نظام و اساس ارزش‌های انقلاب است. 

* آلودگی جریان انحرافی در فساد اقتصادی بالا است اما این به معنای آن نیست کسانی که سردمدار فتنه و مقابله با نظام بودند، مورد حمایت ما قرار گیرند، متاسفانه آقای هاشمی اگر در مقابل فتنه سکوت کرد، این‌گونه هم نبود که زیر پرچم ولایت قرار گیرد بلکه به پناهگاه جریان علیه نظام تبدیل شد. 

* اگر آقای هاشمی نسبت به دولت مخالفت می‌کرد و در عین حال پناهگاه جریان فتنه هم نمی‌شد، امروز همه اظهارات وی در مورد زیر سوال بردن و ملامت جریان انحرافی مورد قبول بود اما هاشمی در مسیر مقابل نظام قرار گرفت و همان‌ مسیری را طی کرد که مقام معظم رهبری نسبت به‌ آن نظر تقبیح و مذمت داشتند. 


* استراتژی جریان اصلاحات این است که در یک شیب ملایم در تیر و مرداد ماه با نظام اعلام آشتی کنند تا بتوانند در انتخابات آینده جایی داشته باشند از این‌رو اظهارات اخیر خاتمی در مسیر آن شیب ملایم است.

*اصلاح‌طلبلان درصدد هستند با ایجاد زمینه آشتی در کشور به قدرت برسند و این موضوع یک تاکتیک بوده و نظر واقعی خاتمی نیست. 

* اتفاقاتی که در دوران اصلاحات زیر پرچم حمایت خاتمی رخ داد، قابل بخشش نیست.

1717

کد خبر 154750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۵:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۱
    0 0
    خدا ناظر بر همه هست آقای برادر