طالبان:آمریکا خروج افغان‌های متخصص را متوقف کند

ایرنا نوشت: سخنگوی طالبان از ایالات متحده خواست تا روند خروج افغانستانی‌های متخصص از جمله مهندسان و پزشکان به خارج از کشور را متوقف کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در یک کنفرانس خبری در کابل اعلام کرد که آمریکایی‌ها افغان‌های متخصص از جمله مهندسان و پزشکان را از کشور خارج می‌کنند، از آنها می‌خواهیم این روند را متوقف کنند.

وی افزود که این کشور به متخصصان خود نیاز دارد و آنها نباید به کشورهای دیگر منتقل شوند.

سخنگوی طالبان همزمان با تسریع عملیات نیروهای وابسته به ایالات متحده برای تخلیه هزاران نفر از کابل، بیان کرد:آنها هواپیما و فرودگاه دارند، آنها باید شهروندان و کارفرمایان خود را از اینجا بیرون ببرند.

مجاهد با تاکید بر مواضع طالبان نسبت به ضرب الاجل خروج آمریکا از افغانستان در روز ۳۱ اوت (۹ شهریور) گفت کهاین گروه تمدید ضرب الاجل در توافق با آمریکا برای تخلیه افراد از افغانستان را نمی‌پذیرد.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا روز ۲۸ مرداد در یک مصاحبه با شبکه خبری ای‌بی‌سی نیوز گفت که واشنگتن متعهد به خارج کردن تمام آمریکایی‌ها از افغانستان است حتی اگر این عملیات بعد از ضرب الاجل مشخص شده در توافق خروج از افغانستان زمان ببرد.

بر اساس اعلام دولت آمریکا، حدود ۵۰ هزار خارجی و افغانستانی از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان از فرودگاه کابل تخلیه شدند.

311311

کد خبر 1548174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =