۹ نفر
۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۷
افشای درخواست بنت از بایدن

ایسنا نوشت: یک مقام بلند پایه صهیونستی گفت که نخست وزیر این رژیم در دیدار با بایدن درخواست عدم خروج نظامیان واشنگتن از عراق و سوریه را مطرح خواهد کرد.

سایت عبری زبان واللا در آستانه دیدار جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا با نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید به نقل از یک مقام بلند پایه اسرائیلی نوشت که بنت در جریان این دیدار عدم خروج نیروهای آمریکا از عراق و سوریه را خواستار خواهد شد.

این مقام صهیونیست در این باره گفت که خروج نظامیان آمریکا از عراق و سوریه به نفع ایران بوده و حضور آن در منطقه را تقویت می‌کند.

واللا در ادامه گزارش داد که فشارها بر دولت عراق از سوی گروه‌های مقاومت این کشور برای اخراج نظامیان آمریکا افزایش یافته است.

مقام صهیونیستی مذکور همچنین گفت: موضوع حضور نیروهای آمریکا در عراق از اهمیت بالایی برخوردار است.

این رسانه عبری زبان در ادامه نوشت: بنت با هدف تقویت توافقنامه ابراهیم (عادی سازی روابط با عرب‌ها) ایده ایجاد یک ائتلاف منطقه‌ای را به بایدن ارائه می‌دهد که باید اسرائیل و کشورهای عربی در آن مشارکت کنند.

این مقام که نامی از آن برده نشده است درباره ایده تشکیل این ائتلاف گفت: چنین ائتلاف منطقه‌ای به "دفع خطر حضور ایران در منطقه" کمک خواهد کرد.

نفتالی بنت که درحال حاضر در آمریکا به سر می‌برد قرار بود که پنج‌شنبه با جو بایدن دیدار و گفت‌وگو کند اما در پی انفجار مرگبار فرودگاه کابل که در آن شماری از نظامیان آمریکایی نیز کشته شدند، اعلام شد که دیدار نفتالی بنت و جو بایدن به امروز (جمعه) موکول شده است.

311311

کد خبر 1548957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =