علم الهدی: نظام ما قدرتمندترین نظام‌ها در دنیاست زیرا مردم پشتوانه آن هستند

تسنیم نوشت: نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: عده‌ای از خلاء میان دو دولت استفاده کرده و قیمت اجناس را دو برابر کرده‌اند و مردم در مقابل این سرعت و تراکم فوتی‌های کرونا این مشکل را نیز دیدند.

سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: موضوع تقوای عملی غالباً در جریان برخورد با دیگران و جریان رابطه‌ای که با اشخاص مختلف انسان پیدا می‌کند، معنا دارد؛ یکی از مهمترین گروه‌هایی که انسان با آن‌ها در ارتباطات بوده، همسایگان است.

وی افزود: از مصادیق تقوای عملی در رفتار با دیگران بعد از تعامل با پدر و مادر و فرزند، رفتار و تعامل با همسایگان است. ذات مقدس پروردگار در آیه 36 سوره مبارکه نساء وظیفه و تکلیف انسان را در قبال همسایه مشخص و بر احسان به همسایه تاکید دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی در ادامه ضمن اشاره به هفته دولت، با بیان اینکه تشکیل یک دولت قوی و دولت مردمی را باید به فال نیک گرفت، خاطرنشان کرد: به این خاطر می‌گوئیم دولت قوی زیرا دولت "مردمی" است؛ نظام ما قدرتمندترین نظام‌ها در دنیاست زیرا مردم پشتوانه آن هستند؛ تجهیزات نظامی و توان بالای علمی و اقتصادی برای پشتیبانی یک نظام به اندازه پشتیبانی مردمی موثر نیست.

علم‌الهدی تصریح کرد: به همان میزان که نظام ما به‌دلیل مردمی‌بودنش قوی بوده، این دولت هم به‌خاطر مردمی‌بودنش قوی است؛ اما چرا این دولت، دولت مردمی است؟ مردمی که در صحنه انتخابات حاضر شدند و به تمام سم‌پاشی‌ها «نه» گفتند، با اکثریت قاطع و با تمام فشارهای معیشتی و گرفتاری‌ها به این رئیس‌جمهور رای دادند. مردم در مقابل وسوسه‌های شیطانی ضدانقلاب خارجی و داخلی که سعی داشت مانع از حضور مردم به‌خاطر گرفتاری‌ها شود، مردم به آن‌ها نه گفتند و به این رئیس‌جمهور رای دادند و رئیس‌جمهور با پشتوانه مردمی روی کار آمد. نمایندگان مجلس نیز به 18 وزیر رای بالا دادند؛ این دولت، تبدیل به دولت مردمی شد و قوی است چون مردمی است.

علم الهدی: نظام ما قدرتمندترین نظام‌ها در دنیاست زیرا پشتوانه مردمی دارد/ پول و سود از بالا بردن قیمت خودرو و لبنیات پلیدی و نجاست است

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: وقتی مردم به این چنین دولتی رای دادند، در مقابل مطالبه مردم نیز از این دولت بالاست؛ دولتی که به پشتوانه امکانات اقتصادی، علمی و مردم روی کار آمده؛ طبیعی است که مردم از این دولت متوقع هستند و مطالبه دارند و در اسرع زمان می‌خواهند که مشکلات حل شود. کسانی که وزیر شدند هم از وضع مردم خبر دارند و می‌دانند مردم در کرونا و فشارهای معیشتی چه وضعیتی دارند.

علم‌الهدی عنوان کرد: کابینه جدید با این فشاری که از مردم حس می‌کنند، وزارتخانه‌ها را قبول کردند. در عین شاهد بودیم عده‌ای خدانشناس مردم را در این وضعیت می‌بینند اما دنبال این هستند که از وضعیت مردم گرفتار و مستاصل سوءاستفاده کرده و بر قطر ثروت و دارایی خود بیفزایند و کاخ قدرت و ثروت بسازند. عده‌ای از خلاء میان دو دولت استفاده کرده و قیمت اجناس را دو برابر کرده‌اند و مردم در مقابل این سرعت و تراکم فوتی‌های کرونا این مشکل را نیز دیدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی تاکید کرد: این گروه فرصت‌طلب بر استیصال و پریشانی مردم کاخ ثروت برپا کردند و نرخ اجناس را بالا بردند؛ با یک هماهنگی ملی این کار را کردند تا مسئولان استانی دستشان به جائی نرسد و این بدترین جنایت است. وقتی دیدید مردم محتاجند جنس را گران کردید؟ این افسانه‌ای که ملاک نرخ‌گذاری را عرضه و تقاضا قرار دادند با اقتصاد شرک‌آمیز سرمایه‌داری متناسب است. مردم گرفتار یک سطل ماست را به هر قیمتی بدهید، حاضرند بخرند؟ این تقاضاست؟ این منتهی بی‌عدالتی است که بگوئید نرخ لبنیات را دامداران با هم هماهنگ کردند. باید صبر می‌کردید این دولت تشکیل می‌شد تا قیمت نهاده‌ها عادلانه شود.

امام جمعه مشهدمقدس بیان کرد: نباید در سطح ملی خودرو و لبنیات را بالا ببرید؛ این پول و سودی که می‌کنید به فرموده امام صادق(ع)، پلیدی و نجاست است. عزیزان مسئول ما وضع مردم را ببینند و به بی‌رحمی یک عده بی‌رحم نیز توجه کنند و جلوی این ظلم و تجاوزها بگیرند و با این نرخ‌های غیرمنصفانه مبارزه کنند.

22715

کد خبر 1549009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =