تصویری از اولین روز کاری وزیر جدید دفاع در کنار امیر حاتمی

فارس نوشت:امیر محمدرضا آشتیانی با ورود به وزارت دفاع و دیدار با وزیر سابق دفاع و معاونین این وزارتخانه در محل کار خود حاضر شد.

امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز در بدو ورود به محل ستاد وزارت دفاع با قرائت فاتحه در محل یادمان شهدای گمنام این وزارتخانه با وزیر سابق دفاع، معاونین وزارت دفاع ومدیران عامل سازمان های این وزارتخانه دیدار کرد.

وی سپس  با حضور در جمع خبرنگاران ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات ارزشمند امیر حاتمی در طی این 4سال گفت: امیر سرتیپ حاتمی در طی این چند سال به برنامه های زیادی جامه عمل پوشاند و بنده نیز ادامه دهنده راه ایشان خواهم بود.

تصویری از اولین روز کاری وزیر جدید دفاع در کنار امیر حاتمی

امیر آشتیانی با تبریک هفته دولت به همه و دولتمردان دست اندر کاران جمهوری اسلامی افزود: شایسته سالاری، توانمندی و مبارزه با فساد یکی از اولویت های اصلی مسئولان این دولت  است و به جد نیز دنبال خواهد شد.

وزیر دفاع با بیان اینکه یکی از مأموریت های اصلی وزارت دفاع تقویت توان رزم از طریق ارتقای سامانه های دفاعی در برابر تهدیدات سخت و نیمه سخت است افزود: مجموعه وزارت دفاع در طول 4 سال گذشته دستاوردهای خوبی را به ارمغان آورده است و ما نیز تلاش می کنیم در همه حوزه ها به ویژه در بحث تحقیقات اهتمام مضاعف داشته باشیم و بتوانیم محصولات جدیدی را طراحی، تولید و عرضه نماییم.

وی یکی دیگر از اولویت های وزارت دفاع را بهره گیری جدی از ظرفیت های بخش دولتی، خصوصی و شرکت های دانش بنیان عنوان کرد و گفت:  هم در بحث استفاده از این ظرفیت های ارزشمند و هم در موضوع انتقال فناوری به مجموعه های کشور نهایت تلاش خود را به کار خواهیم بست.

امیر آشتیانی موضوع دیپلماسی دفاعی، سلامت و مهندسی دفاعی، توجه ویژه به معیشت کارکنان و اعضای وابسته ، صادرات محصولات دفاعی  و بهره گیری از سرمایه های انسانی ارزشمند به عنوان ذخایر استراتژیک را از مهمترین اولویت های وزارت دفاع برشمرد و افزود: از طریق ارتباط و تعامل تنگاتنگ وزارت دفاع با مجموعه ی نیروهای مسلح، نیازها می بایست دقیقا و متناسب با خواست آنها شناسایی و در این حوزه به جهش چند برابری دست یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در بحث تولید واکسن کرونا به عنوان یکی از  اولویت های اصلی کشور  به موفقیت های خوبی دست یافته ایم گفت: مرحله تولید واکسن فخرا به مراحل پایانی خود رسیده است و انشالله در آینده بسیار نزدیک به تولید انبوه خواهد رسید.

27215

کد خبر 1549217

برچسب‌ها