بشنوید | هوشنگ کامکار «فغانستانی دیگر» را به مردم مظلوم افغانستان تقدیم کرد

هوشنگ کامکار قطعه‌ «فغانستانی دیگر» را برای ارکستر سمفونیک و ساز عود بر روی یکی از ملودی‌های مشهور و مردمی افغانستان؛ «بیا که بریم به مزار» تولید و منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هوشنگ کامکار از آهنگسازان شناخته موسیقی کشورمان قطعه «فغانستانی دیگر» را برای ارکستر سمفونیک و ساز عود تولید و آن را به مردم ستمدیده و رنج‌کشیده افغانستان تقدیم کرده است.

این آهنگساز پیشکسوت درباره‌ این قطعه نوشته است: ««فغانستانی دیگر» جدیدترین اثر من است که به ستمدیدگان و رنج‌کشیدگان مظلوم افغان تقدیم شده است.

این اثر شدیداً تحت تاثیر اتفاقات ناگوار و تنها گذاشتن غیرانسانی و عجولانه مردم بی‌گناه افغانستان توسط کشورهای طرفدار حقوق بشر بوده که در چند روز گذشته نوشتم. گویا، غمی که در دل داشتم را فقط با موسیقی می‌توانستم بیان کنم. امیدوارم که با تلاش جمعی و پایداری مردم، صلح و آشتی ملی در آن دیار پُرفغان هرچه زودتر برقرار شود.

«فغانستانی دیگر» قطعه‌ای است که برای ارکستر سمفونیک و ساز عود بر روی یکی از ملودی‌های مشهور و مردمی افغانستان؛ «بیا که بریم به مزار» نوشته‌ام. برای همان مزاری که امروز دیگر نمی‌توان به آن رفت.

هر چقدر فکر کردم که برای مخارج ضبط آن از چه کسی کمک بگیرم موفق نشدم. بالاخره اجرای گروه سازهای زهی و عود و نیز ضبط و مسترینگ آن توسط ارسلان، برادرم صورت گرفت. ارسلان زحمات زیادی را برای این اثر متحمل شد که از او بسیار سپاسگزارم.»

۵۸۲۵۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1549679

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =