۰ نفر
۱۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵
هوای کشور از بعدازظهر امروز خنک می‌شود

ایسنا نوشت: مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از رگبار باران و کاهش محسوس دما در برخی استانهای کشور از بعد از ظهر امروز خبر داد.

صادق ضیاییان، با استناد بر نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، اظهار کرد: از بعد از ظهر امروز تا اواخر وقت شنبه در استانهای واقع در سواحل دریای خزر، اردبیل و شمال استانهای آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز و بعد از ظهر امروز در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، افزایش ابر، رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و کاهش محسوس دما به ویژه در سواحل دریای خزر پیش بینی می‌شود.

به گفته وی، شدت بارش طی این مدت در استانهای گیلان، مازندران، گلستان و شرق اردبیل خواهد بود.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه همچنین در این مدت نیز دریای خزر مواج و طوفانی است، درباره دو روز آینده ادامه داد: طی دو روز آینده در ارتفاعات زاگرس مرکزی، شمال هرمزگان و جنوب فارس در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی و وزش باد و رگبار پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی همچنین درباره روز یکشنبه این را هم گفت که در استانهای گیلان و اردبیل بارش پراکنده ادامه خواهد داشت.

ضیاییان با بیان اینکه دوشنبه در اغلب مناطق کشور جوی پایدار و آسمانی صاف پیش بینی می‌شود، افزود: سه‌شنبه در استانهای گیلان، مازندران و اردبیل ابرناکی و رگبار و رعد و برق موقتی پیش بینی می‌شود. شایان ذکر است طی دو روز آینده در شمال غرب و غرب کشور وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک رخ خداهد داد.

به گفته وی، از روز شنبه تا اواخر هفته آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید شدید خواهد بود و در استانهای خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان خیزش گرد و خاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۳ شهریور) صاف تا قسمتی ابری در بعد از ظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی ‌یکشنبه (۱۴ شهریور) نیز صاف در بعد از ظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۲ و ۱۳ شهریور) اهواز با بالاترین دمای ۴۶ و ۴۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۲۵ و ۲۰ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1551138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =