پنتاگون: مدرکی از حمایت پاکستان از طالبان نداریم

ایسنا نوشت: جان کربی دبیر مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا گفت، پنتاگون سند و مدرکی در تایید گزارشها در خصوص اینکه پاکستان اتباعش را نزد طالبان با هدف تصرف کابل و افغانستان فرستاده ندیده است.

به گزارش پایگاه پی.تی.آی، جان کربی، دبیر مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا اظهار کرد، پنتاگون سند و مدرکی در تایید گزارش ها در خصوص وجود اتباع پاکستانی در کنار شبه نظامیان طالبان در افغانستان ندیده است.

جان کربی در کنفرانسی مطبوعاتی روز پنجشنبه به خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره ادعاهای اشرف غنی، رئیس جمهور سابق افغانستان مبنی بر اعزام ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ نفر از اتباع پاکستانی از سوی پاکستان نزد طالبان گفت: من چیزی در تایید این گزارش ندیده‌ام.

کربی گفت: همانطور که ما قبلا گفته‌ایم پاکستان توجه مشترکی به پناهگاه های امن موجود در طول آن مرز داشته و آنها هم قربانی فعالیتهای تروریستی بوده‌اند.

وی افزود: من فکر می‌کنم در این زمینه موضوع مشترک بین ما کمک به یکدیگر برای این که قربانی آن نوع حملات از آن سمت جهان نشویم است.

از سوی دیگر جان کربی اظهار کرد، پنتاگون قصد دارد برنامه کمک به سلامت روان کهنه سربازان و نظامیان شرکت کننده در جنگ افغانستان را گسترش دهد.

کربی به خبرنگاران بیان داشت: ما همگی تصدیق می‌کنیم که رخدادهای گذشته اخیر و مسلما ماه گذشته میلادی و قبل از آن تاثیر سنگینی بر کهنه سربازان ما در جنگ افغانستان گذاشته است.

کربی جزئیات دقیقی درباره این برنامه کمک به سلامت روان کهنه سربازان آمریکایی مطرح نکرد اما گفت، وزارت دفاع آمریکا می خواهد اطمینان حاصل کند که همه در نیروهای مسلح بدانند برای کسانی که در این زمینه نیاز دارند "منابع موجود هستند".

وی افزود، مقام‌های وزارت دفاع آمریکا در هفته‌های آینده اطلاعات بیشتری در خصوص این مساله ارائه خواهند کرد.

او گفت: هر کسی که این مساله را به شیوه خود مورد پردازش قرار می‌دهد. اما این مهم است که هر طور که شما آن را پردازش کنید بدانید که درخواست برای کمک مشکلی ندارد.

این در حالی است که تعداد زیادی از نظامیان سابق و فعلی آمریکایی در هفته‌های اخیر از مشاهده پایان پرآشوب دو دهه جنگ در افغانستان اظهار نارضایتی، یاس و ناخرسندی کردند.

ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز در نشستی خبری روز چهارشنبه گفت، که رخدادهای ۲۰ سال گذشته و ۲۰ روز گذشته در افغانستان باعث شده که او احساس "رنج و خشم" کند و روزها و در حقیقت سالهای اخیر برای نظامیان خدمت کننده در جنگ ۲۰ ساله افغانتسان و خانواده های آنها "به طرزی باورنکردنی آزاردهنده و حساسیت برانگیز بوده است.

311311

کد خبر 1551180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =