پخش نمایشگاه عکس ادوارد برتینسکی از تلویزیون

این هفته، برنامه «نردبان»، آثار و تجربیات ادوارد برتینسکی، عکاس و مستندساز کانادایی را با حضور امید بلاغتی و حامد شکیبانیا، نقد و بررسی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پنجاه و هشتمین قسمت از برنامه تلویزیونی «نردبان»، سراغ پرونده مستندهای محیط زیستی می‌رود و به بررسی آثار ادوارد برتینسکی کارگردان مشهور سینمای مستند می‌پردازد.

ادوارد برتینسکی، عکاس و مستندساز مشهور کانادایی است که عمده فعالیت او در حوزه آثار محیط زیستی است. از جمله آثار معروف او می‌توان به Watermark (۲۰۱۳) و Anthropocene: The Human Epoch (۲۰۱۸) اشاره کرد. او در دوران همه‌گیری کرونا عکس‌های متفاوتی را در قالب یک نمایشگاه عکس به نمایش گذاشته است که در برنامه «نردبان» نمایش داده می‌شود.

کارگاه تجربه این هفته «نردبان» نیز به مستندهای محیط‌زیستی اختصاص داشته و گفت‌وگوی وزیر محیط زیست کانادا با سه کارگردان سینمای مستند را به نمایش گذاشته است.

پخش نمایشگاه عکس ادوارد برتینسکی از تلویزیون

مروری بر هنر خاکی (آرت لند)، پیشنهاد و معرفی چند مستند با سوژه‌های محیط زیستی و بسته خبری از دیگر بخش‌های «نردبان» این هفته است که جمعه، ۱۳ شهریور روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

«نردبان» مجموعه‌ای است که تلاش می‌کند به فیلم و عکس مستند با نگاهی تخصصی توجه کند. این برنامه با اجرای محمد (حامد) شکیبانیا، کارگردانی و تهیه‌کنندگی اصغر احمدپور و فاطمه بوربور با آیتم‌هایی متنوع جمعه‌ها ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1551181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =