۳ نفر
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸
حراج دوباره نقاشی جنجالی بنکسی

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: نقاشی «عشق در سطل زباله» که با نام دختری با بادکنک نیز شناخته می‌شود، در ماه اکتبر دوباره در حراج ساتبیز چکش می‌خورد.

یکی از نقاشی‌های بنکسی (هنرمند خیابانی انگلیسی) که پس از به فروش رسیدن در یک حراجی در سال ۲۰۱۸، توسط خود بنکسی تکه تکه شد، دوباره زیر چکش حراج می‌رود.

وقتی این نقاشی در سال ۲۰۱۸ در لندن به وسیله دستگاهی که در قاب نقاشی پنهان شده بود به صورت نصفه و نیمه تکه تکه شد، دنیای هنر را در شوک فرو برد.

در آن سال یک کلکسیونر ۱.۱ میلیون یورو برای خرید این اثر پیشنهاد داده بود. بعد از ریز ریز شدن این نقاشی تنها نیمی از آن که تنها شامل بادکنک قرمز است، در قاب باقی ماند و بقیه نقاشی در خارج از قاب آویزان شده است.

این اثر هنری که به نام «عشق در سطل زباله» تغییر نام داده در ماه اکتبر در حراجی ساتبیز دوباره به حراج گذاشته می‌شود. اکنون پیش‌بینی می‌شود این اثر به مبلغ ۴ الی ۶ میلیون دلار به فروش برسد.

نقاشی «دختری با بادکنک» (با نام جدید عشق در سطل زباله) یک دختر بچه را به تصویر می‌کشد که یک بادکنک به شکل قلب در دست دارد. این نقاشی در ابتدا یک اثر خیابانی بود که در دیواری در شرق لندن کشیده شده بود، اما اکنون شناخته شده‌ترین اثر بنکسی است.

«عشق در سطل زباله» در تاریخ ۱۴ اکتبر حراج خواهد شد.

۵۸۵۸

کد خبر 1551523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =