جزئیات سفر رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان از زبان نماینده چابهار

ایسنا نوشت: نماینده مردم چابهار در مجلس جزئیاتی در خصوص سفر سید ابراهیم رئیسی به شهرهای چابهار، کنارک، قصرقند، نیکشهر مطرح کرد.

معین الدین سعیدی در ویدئویی که در کانال تلگرامی‌اش منتشر کرد، با اشاره به سفر سید ابراهیم رئیسی و وزرای راه و شهرسازی، نیرو، اقتصاد و کشور به استان سیستان و بلوچستان گفت: رئیس جمهور دولت سیزدهم در ابتدای سفرشان به چابهار از اسکله کنارک به عنوان بزرگترین بندر صیادی کشور بازدید داشتند؛ از نزدیک با مشکلات جامعه صیادان آشنا شدند و با مردم بومی گفت‌وگو کردند.

سعیدی همچنین از بازدید رئیس جمهور از پروژه مسکن محرومین در منطقه مرادآباد چابهار خبر داد و گفت: پروژه مسکن محرومین ۱۰۰۰ واحدی مرادآباد چابهار در زمینی به مساحت ۳۶ هکتار است. رئیس جمهور همچنین بین کپرها و در بین مردم حاشیه نشین حضور پیدا کردند.

نماینده مردم چابهار در مجلس گفت: روز گذشته جلسه‌ای با حضور معتمدین منطقه داشتیم. در این جلسه مباحثی مطرح شد که رئیس جمهور در دو حوزه قول قاطع دادند. اول، ایجاد داشگاه علوم پزشکی و دوم سامان دهی حاشیه نشینی. مورد اول، پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد و نیازمند مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است. آقای رئیسی در مورد حاشیه نشینی تصریح کردند که بخشی از آن باید تا آخر سال ۱۴۰۰ مرتفع شود.

سعیدی همچنین از رایزنی مسئولان استانی در خصوص تعیین تکلیف فرودگاه چابهار خبر داد و گفت: در مورد فرودگاه چابهار قرار بر این شد که پیگیری‌هایی با ستاد کل نیروهای مسلح انجام شود تا ممنوعیت‌ها برداشته شود. همچنین در حوزه آب، راه های روستایی و دانشگاه فرهنگیان مباحثی طرح شد که قرار بر این شد در شورای اداری استان زاهدان مورد بررسی قرار گیرد.

23219

کد خبر 1551655

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =