رییس کمیسیون صنایع و معادن : دولت زیر بار تهاتر کالاهای ال‌جی و سامسونگ نرود

ایرنا نوشت: رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اگر کره جنوبی تلاش کند بدون توافق با ایران، پول‌های بلوکه شده ما را فقط از طریق تهاتر کالاهای ال‌جی و سامسونگ تسویه کند، خلاف قوانین و مقررات بین‌المللی عمل کرده است.

عزت الله اکبری تالارپشتی درباره مجوز آمریکا به کره جنوبی مبنی بر تهاتر مطالبات ایران از کره با کالاهای تولید شده در ال‌جی و سامسونگ به خبرنگاران گفت: بخشی از منابع مالی ایران در کره جنوبی بلوکه شده و این کشور موظف است با توافق با جمهوری اسلامی ایران این منابع را به ما بازگرداند.

وی افزود: در صورتی که کره جنوبی سعی کند بدون توافق با ایران، پول‌های بلوکه شده ما را فقط از طریق تهاتر کالاهای ال‌جی و سامسونگ تسویه کند، خلاف قوانین و مقررات بین‌المللی عمل کرده است.

 دولت زیر بار تهاتر کالاهای ال‌جی و سامسونگ نرود

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کره جنوبی نباید پرداخت بدهی خود را منوط به تهاتر کالا کند، به دولت سیزدهم توصیه کرد که بهتر است زیربار تهاتر کالاهای ال‌جی و سامسونگ نرود.

اکبری تالارپشتی گفت: آمریکا برخلاف قوانین بین‌المللی، قوانین داخلی خود را به دنیا دیکته می‌کند که این موضوع به معنای حاکم شدن قانون جنگل است. کره جنوبی حق ندارد پرداخت پول ایران را موکول به اجازه آمریکا کند و این رویکرد نوعی ذلت برای کره و مشارکت این کشور در راهزنی و کلاهبرداری آمریکاست. مجلس شورای اسلامی در قبال اینگونه برخوردها بی‌تفاوت نمی‌ماند. آمریکا و همه کشورهای شریک جنایاتش باید به قوانین بین‌المللی و حقوق ملت‌ها احترام بگذارند در غیر این صورت باید منتظر عکس العمل شدید ملت‌ها باشند.

وی با بیان اینکه دولت باید حمایت از تولید داخل را در اولویت قرار دهد، ادامه داد: تحریم‌ها فرصتی مناسب برای رشد و بالندگی صنایع داخلی به ویژه لوازم خانگی فراهم کرد به گونه‌ای که در حال حاضر تولیدکنندگان این حوزه می‌توانند نیازهای کشور را تامین کنند.

23219

کد خبر 1552334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =