وزیر کشور: امنیت نرم به مراتب مهمتر از امنیت سخت است

وزیر کشور و جانشین فرمانده کل قوا در امور ناجا امنیت نرم را به مراتب مهم تر از امنیت سخت دانست و گفت: هنر نیروی انتظامی زمانی بیشتر نمود پیدا می کند که در تامین امنیت این سرزمین پهناور بیش از هر چیز به امنیت نرم تکیه کرده و از امنیت سخت پرهیز کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «احمد وحیدی» وزیر کشور و جانشین فرماندهی معظم کل قوا در امور ناجا در دیدار فرمانده نیروی انتظامی و تعدادی از معاونان و روسای پلیس‌های تخصصی ناجا در وزارت کشور، ضمن تشکر از اقدامات و عملکرد شایسته نیروی انتظامی در خصوص ارتقاء امنیت جامعه؛ گفت: امنیت نرم به مراتب مهم تر از امنیت سخت است و ناجا به عنوان متولی تأمین نظم و امنیت در جامعه در این عرصه نقش بسزایی دارد.

وحیدی ضمن تشکر از اقدامات و عملکرد شایسته نیروی انتظامی در خصوص ارتقاء امنیت جامعه، اظهار داشت: هنر نیروی انتظامی زمانی بیشتر نمود پیدا می کند که در تأمین امنیت این سرزمین پهناور بیش از هر چیز به امنیت نرم تکیه کرده و از امنیت سخت پرهیز کند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی یک سازمان جامعه محور بوده و مسئول سازی سایر دستگاه های و نهادهای ذیربط در تولید امنیت جامعه از دیگر عملکردهای مهم ناجا است.

وی تصریح کرد: نتیجه عملکرد نیروی انتظامی حفظ سرمایه اجتماعی است که این امر مهمی برای افزایش اعتماد عمومی جامعه محسوب می شود.

در این نشست سرتیپ «حسین اشتری» فرمانده ناجا با تبریک انتخاب دکتر وحیدی به سمت وزیر کشور و جانشین فرماندهی معظم کل قوا در امور ناجا، گفت: جایگاه وزیر کشور در هم راستا کردن دستگاه ها، وزارتخانه ها و نهادها در حفظ نظم و تأمین امنیت جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وی افزود: نیروهای خدوم و غیرتمند نیروی انتظامی در پهنه گسترده کشور برای تأمین امنیت جامعه به صورت شبانه روزی و مقتدرانه در حال خدمت رسانی به مردم عزیز هستند.

فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: وزیر کشور به دلیل داشتن سمت جانشینی فرمانده معظم کل قوا در امور ناجا و تفویض بخشی از اختیارات معظم له در این زمینه از نقش بسیار مهمی برخوردار است.

23215

کد خبر 1553014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =