حزب‌الله: ارسال کشتی‌های سوخت ایران به لبنان دستاورد سیاسی است

ایرنا نوشت: معاون دبیرکل جنبش حزب الله لبنان گفت که ارسال کشتی‌های حامل سوخت ایران به لبنان، دستاوردی سیاسی، اجتماعی و اخلاقی مقابل ظلم آمریکا است.

به گزارش تارنمای العهد، شیخ نعیم قاسم روز جمعه افزود: آمریکایی‌ها از اینکه کشتی‌های سوخت منجر به درهم شکستن حلقه محاصره لبنان و تامین این ماده حیاتی برای لبنانی‌ها شده، غافلگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه تحولاتی که در لبنان اتفاق افتاد برخلاف نقشه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها بود، اظهار داشت که حزب الله با محاصره آمریکا به شیوه‌های مناسب مقابله خواهد کرد.

معاون دبیرکل حزب الله ادامه داد که این جنبش توانایی شکایت، مخالفت با فساد و عدم حمایت از مفسدان را دارد؛ اما دادگاه نیست. مقابله با فساد، ساز و کار خود را دارد که ما آن را در اختیار نداریم، اما در آن تاثیر گذار هستیم.

قاسم در پایان خواستار همبستگی میان کشورهای عربی به خصوص کشورهای همسایه لبنان و گرایش به شرق شد و تأکید کرد که لبنانی‌ها از هر گونه کمک غیرمشروطی حمایت می‌کنند.

لبنان از دو سال پیش با بحران اقتصادی شدید روبرو شده است و تعلل در تشکیل دولت جدید باعث شده بود تا این وضعیت بحرانی‌تر شود؛ چرا که همزمان با سقوط ارزش پولی ملی لبنان، ذخایر سوخت در این کشور رو به اتمام است.
 

311311

کد خبر 1553536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =