کیانوش رستمی: بعضی‌ها فکر کردند من تمام شدم اما این آرزو را به گور می‌برند

جماران نوشت: ملی پوش دسته ۹۶ کیلو وزنه برداری ایران با درخواست مساعدت از مقام معظم رهبری گفت: از رهبر کشورم می‌خواهم صدایم به گوشش برسد و حتی می‌خواهم اگر احتیاج باشد ایشان را از نزدیک ببینم و بگویم مگر من در این مملکت ایرانی نیستم؟

کیانوش رستمی در خصوص شرایط فعلی خود اظهار کرد: در حال حاضر تلاش می‌کنم حقی را که از من سلب شده پس بگیرم؛ من سعی می‌کنم فراموش کنم ولی متاسفانه خیلی سخت است چون به راحتی می‌توانستم سومین مدال المپیکم را بگیرم. خیلی راحت ما را قیچی کردند و هیچ تماسی هم گرفته نشد که بگویند سعی می‌کنیم حقت را پس بگیریم و انگار اصلا ایرانی نیستم. من دو المپیک برای کشورم با افتخار مدال کسب کردم و خوشحالم که توانستم پرچم ایران را به اهتزاز درآورم و این را به عنوان یک ایرانی وظیفه خودم می‌دانم اما متاسفانه برخی افراد سعی می‌کنند از بالا رفتن پرچم ایران جلوگیری کنند.

او افزود: فکر نکنم بتوانم سال های سال این موضوع را فراموش کنم و تنها کاری که از دستم برمی‌آید این است که تا سن و سالم بالا نرفته تمرین کنم. این توانایی را در وجود خودم می‌بینم که دوباره عناوین قشنگی بدست بیاورم و تلاش اصلی‌ام این است که حداقل یک مدال المپیک دیگر بگیرم. خیلی‌ها فکر کردند کیانوش رستمی با این اتفاقات کارش تمام است اما می‌خواهم بگویم که این آرزو را به گور خواهند برد چون با تمام توانم ورزش می‌کنم و این توانایی را دارم که مثل گذشته نتایج خوبی کسب کنم. قهرمان چین با ۳۷ سال سن طلای المپیک گرفت من که سنم کمتر است. ما هیچ امکاناتی نداریم و با علمی که داشتم توانستم تمریناتم را طوری طراحی کنم که هنوز هم برای قهرمانی‌های بزرگ بجنگم اما متاسفانه جوری به مردم جلوه می‌دهند که انگار خودم مقصر بودم.

نمی دانم نامه ام به دست کسی رسید یانه!

قهرمان المپیک ریو در ادامه تصریح کرد: طلای ریو را چه کسی گرفت؟ کیانوش رستمی با همان سیستمی که در پیش گرفته بود. پس چرا این المپیک نتوانستم شرکت کنم؟ به دلیل اینکه نامم را در لیست مسابقات سوئیس قرار ندادند و به مردم گفتند کیانوش خودش نخواست در این رقابت حضور داشته باشد. خودم نخواستم که با آن همه سختی به سوئیس رفتم اما امتیاز را حساب نکردند. من کلی درخواست کردم از فدراسیون جهانی و مدارک موجود است که چقدر تلاش کردم حتی برای اینکه امتیاز من حساب شود تا در گزینشی بعدی هم شرکت کنم. برای این موضوع باز هم نامه نزدند و دقیقه‌های آخر که سهمیه‌ها درحال مشخص شدن بود متوجه نشدم نامه‌ای فرستادند یا نه؟ ما فقط متن نوشتاری دیدیم اما ندیدم که به دست کسی برسد.

می خواهم صدایم به گوش رهبر معظم انقلاب برسد

رستمی با اشاره به اظهارات فدراسیون وزنه برداری مبنی بر اینکه غایبان اردو در مسابقات جهانی شرکت داده نمی‌شوند گفت: الان به خاطر اینکه باز هم دستشان برای مردم رو نشود گفتند چون کیانوش رستمی به اردوی تیم ملی نیامده به مسابقات جهانی هم اعزام نمی‌شود. اگر امسال به مسابقات جهانی بروم مدال طلا می‌گیرم و الان هم برای این رقابت با تمام وجودم در حال تمرین کردن هستم. اگر من به مسابقات جهانی و المپیک نروم پس چه کسی را می‌خواهند بفرستند؟ از رهبر کشورم می‌خواهم صدایم به گوشش برسد و حتی می‌خواهم اگر احتیاج باشد ایشان را از نزدیک ببینم و بگویم مگر من در این مملکت ایرانی نیستم؟ رهبر معظم انقلاب همیشه برای من پیام تبریک می‌فرستاد اما امروز برخی از آقایان از افتخار آفرینی من جلوگیری می‌کنند؛ این گونه است که ما در وزنه برداری دنیا نمی‌توانیم موفقیتی بدست بیاوریم.

ملی پوش وزنه برداری ایران افزود: من این همه زحمت کشیدم و با تمام وجودم تمرین می‌کنم پس چگونه چنین انسانی کاری می‌کند که ما به المپیک نرویم؟ یعنی ما دیگر در ایران جایی برای زندگی کردن نداریم؟ به چه کسی باید پناه ببریم که در مسابقات شرکت کنیم؟ من می‌خواهم از طریق مصاحبه حرف و مشکلاتم به گوش رهبر برسد چون اگر این اتفاق رخ دهد قطعا ایشان ناراحت می‌شوند که این افراد نمی‌خواهند من موفق شوم. وزیر ورزش هم تغییر کرده و من با توجه به اینکه اوایل کار دکتر سجادی است و روزهای شلوغی دارد نتوانستم حضوری پیش او بروم ولی از او هم انتظار دارم به درخواستی که دارم رسیدگی کند و اگر نمی‌خواهند یا من را کلا از ایران بیرون کنند یا واقعا تکلیفم را مشخص کنند.

بعد از ریو اصلا حمایت نشدم

کیانوش رستمی در پاسخ به این سوال که آیا  تنها حمایت نکردن فدراسیون باعث شد بعد از المپیک ریو علی رغم ادامه دادن همان شیوه تمرین موفقیت‌ها تکرار نشود یا دلایل دیگری هم وجود داشت تصریح کرد: بعد از المپیک ریو اصلا حمایت نشدم و تمام هدفشان این بود که به مردم ثابت کنند رستمی بدون مربی و بدون حضور در اردو هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد و تمام تلاششان این بود که با آبروی من بازی کنند؛ مسئله دوم اینکه دسته وزنی من در دنیا عوض شد و وزن ۸۵ کیلو در المپیک به ۹۶ کیلوگرم تغییر کرد بنابراین  ۱۱ کیلو باید افزایش وزن و عضله سازی می‌کردم؛ همین که وزنم را بالا بردم افت رکورد پیدی کردم و این طبیعی است یک انسان با افزایش وزن سرعت عملش کمتر می‌شود.

او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا به وزن ۸۱ کیلوی المپیکی هم فکر کرده بودید و به نظرتان این وزن مناسب تر نبود گفت: اگر به وزن  ۸۱ می‌آمدم همان سال باید وزنه برداری را کنار می‌گذاشتم. وزنه‌ها بسیار سنگین هستند و زمانی که وزن کم می‌کنیم آسیب دیدگی شدیدا بالا می‌رود. یکی از دلایل آسیب دیدگی‌های سهراب مرادی همین کاهش وزن است بنابراین وزن ۸۱ کیلو برای من مناسب نبود.

هرطور شده به مسابقات جهانی می روم

ملی پوش دسته ۹۶ کیلو وزنه برداری با اشاره به برنامه‌های خود و مشکلات تمرینی‌اش تصریح کرد: در حال حاضر برای مسابقات جهانی تمرین می‌کنم و هرطور شده به این رقابت ها می روم. به هیچ عنوان یک ریال از هزینه‌های تمریناتم پرداخت نمی‌شود؛ شرایط تغذیه، ویتامین و استراحت من با یک انسان عادی متفاوت است؛ خودتان می‌دانید امروزه یک رستوران معمولی هم بخواهیم برویم ۲۰۰ هزار تومان هزینه دارد و ما در یک روز به خاطر وزن و عضله سازی باید ۳- ۴ وعده غذا بخوریم از طرفی هزینه ماساژور و خیلی چیزهای دیگر هم است اما چه کسی این هزینه‌ها را به من می‌دهد؟

رستمی ادامه داد: من می‌دانم مانند آب خوردن طلای المپیک را کسب می‌کنم چون رکورد من طلای المپیک است و وزنه بردار قطری با یک کیلو کمتر از رکورد من طلا  گرفت. بدون آمادگی می‌توانستم در توکیو طلا بگیرم؛ اگر آمادگی داشته باشم چه رکوردی می‌زنم. برای المپیک توکیو کلی استرس گرفتن امتیاز کسب سهمیه داشتم اما امروز این استرس گرفتن امتیاز را ندارم و در حال انجام  تمریناتم به بهترین شکل هستم؛ این بار هدف من فقط وزنه زدن است در صورتی که برای توکیو این گونه نبود بلکه هدفم فقط گرفتن امتیاز بود. اگر فدراسیون بخواهد نامت را در لیست مسابقات قرار دهد گرفتن امتیاز سهمیه المپیک خیلی راحت است ا.  

نمی دانم مدالم را چند فروختند؟

قهرمان المپیک ریو در پایان صحبت‌های خود تصریح کرد: فقط می‌گویند کیانوش رستمی این کار کرد، رستمی ورزشکار سالار است و فقط برای من حاشیه درست کردند؛ نمی‌خواستند من مدال المپیک بگیرم به هدفشان هم رسیدند که البته این یک هدف بود و در هدف بعدی‌شان معلوم نیست مدال من را چند میلیون دلار فروختند و چقدر کاسبی کردند. در هر حال هدف من فقط ورزش و کسب افتخار است و برای رسیدن به آن فقط به حمایت و آرامش نیاز دارم.

۲۵۶ ۴۱

کد خبر 1554822

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 17
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  4 7
  یکی باید از این بنده خدا بپرسه دقیقا دنبال چیه با این حرفها؟ برادر من عمر آدمی کوتاهه و دوران قهرمانی ورزش خیلی کوتاه تر.با این خود زنیهایی که بعد از المپیک ریو داشتی فقط به خودت آسیب زدی.کاش حداقل خودخواه بودی و همین خودخواهی اجازه خودزنی رو بهت نمیداد. به شناسنامت نگاه کن تقریبا میشه گفت تو ورزش سنگین وزنه برداری به پایان راه داری میرسی. یکی از رموز موفقیت و جاودانگی ورزشکارایی مثل مسی و رونالدو تطبیق با شرایط موجود داشتنه.هیچوقت این ورزشکارا وارد مسیری نمیشن که باعث قطع شدن موفقیت و پیشرفتشون بشه.سالها بعد به این حرفها میرسی و فقط حسرت فرصتهای از دست رفته رو خواهی خورد.
  • IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۲
   0 1
   گناه داره چیکارش دارین
 • SE ۲۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  8 6
  افرین بغیرتت متاسفانه مدیرانی ضعیف تکواندو و جودو و وزنه برداری را نابود کردند
 • IR ۲۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  6 11
  برادر شما خیلی وقته تمام شدی،
 • IR ۲۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  5 10
  جمش کن آدم مغرور
 • ناشناس IR ۲۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  1 5
  بجای نامه نوشتن تلاشتو بیشترکن اگر میخواهی پیشرفت کنی وبه اهداف بالاتری دست پیدا کنی فقط باید تلاش کنی وازلجاجت دوری کنی حرفهایت به خدا بزن
 • حسن IR ۲۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  6 3
  لطفا در چنین مواردی بدون ترس اسم طرف های مقابلت رو بیار که مردم بدونن چه کسی این کار رو با تو کرده
 • یاسمین IR ۲۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  8 8
  بهت قول میدهم که صدات رو رهبر میشنوه به عنوان دختر ۱۶ ساله کیانوش با تمام وجودم ازت تا بتونم حمایت میکنم تو ایشاالله باز به مسابقات برمیگردی رهبرم صدایت را میشنود
 • IR ۲۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  5 3
  آقای کیانوش رستمی شما تمام نشدی قهرمان اما نشان دادی برای اوت شدن درمسابقات قهرمانی
 • تنها IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  3 7
  والا از اولشم شروع نشده بودی که ما شاهد اتمام شما باشیم
 • علیرضارضازاده IR ۲۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  1 7
  یاخدا بازهم این آدم مغروررابایدتحمل کرد؟؟
 • مهدی IR ۰۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۴
  4 7
  با سلام ایشون متاسفاته خیلی پر رو تشریف دارند باید بازیکن سالاری جمع بشه اینهمه براش هزینه کنند باز بره جهانی هر سه وزنه رو اوت کنه
 • IR ۰۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۴
  4 8
  تو هم ورزشکار نیستی نه مربی سرت میشه نه تیم همیشه هم میری میبازی میایی داستان میگی بس کن دیگه
 • IR ۰۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۴
  1 7
  برو بابا
 • علی IR ۰۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۴
  3 8
  غرور باعث نابودی تو شد
 • ناشناس IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۲
  0 0
  کیانوش هیچی گناه سهراب چیه
  • مریم IR ۰۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
   0 0
   گناه سهراب ساده بودنشه