تحقق ۷۳ درصدی ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان چهارمحال و بختیاری

صادرکنندگان چهارمحال و بختیاری۷۳ درصد تعهدات ارزی خود را محقق کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از صمت استان ،رییس سازمان صمت استان گفت: از ابتدای امسال تاکنون صادرکنندگان چهارمحال وبختیاری درزمینه اجرای تعهدات ارزی حاصل ازصادرات موفق به تحقق ۷۳ درصدی نسبت به کل تعهدات خود شده اند.

سجاد رستمی افزود: درمجموع۱۸۳ میلیون دلار تعهد ارزی داشته اند که ۱۳۳ میلیون دلار آن رفع تعهد شده است که از این تعداد بیش از ۴۶ درصد از طریق فروش ارز در سامانه نیما و ۲۳ درصد آن از طریق واردات در مقابل صادرات محقق شده است.

رستمی گفت:صادرکنندگان چهارمحال وبختیاری در زمینه میزان تعهدات ایفا شده درجایگاه یازدهم کشور قرار دارند.

وی تصریح کرد: دراین مدت بیش از۴۲ میلیون یوروارزپروانه های صادراتی واگذارشده است که معادل ۳۲ درصد تعهد این شاخص محقق شده است.

رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت هم گفت: همه صادرکنندگان کالا به خارج از کشور مطابق مصوبات هیأت وزیران و شورای عالی هماهنگی اقتصادی، موظف به برگرداندن ارز ناشی از صادرات به چرخه اقتصادی کشور هستند.

مهراب جمالپور افزود: ارز حاصل از صادرات کالا به صورت «فروش ارز به صورت حواله در سامانه نیما»، «واردات در مقابل صادرات خود«، »واگذاری ارز حاصل از صادرات به غیر»، «بازپرداخت بدهی تسهیلات ارزی دریافتی از شبکه بانکی، صندوق توسعه ملی، حساب ذخیره ارزی و فاینانس» و «فروش ارز به صورت اسکناس به بانک‌ها و صرافی‌های مجاز با رعایت مقررات مربوطه» به کشور بازگردانده می شود.

جمالپورتصریح کرد: در غیر این صورت صادر کننده متهم به قاچاق ارز کالا، تحت تعقیب و پیگرد قانونی از سوی دادگاه قرار می گیرد.

46

کد خبر 1554937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =