اعتراف نیروهای اطلاعاتی آمریکا به همکاری با امارات

ایسنا نوشت:سه تن از عاملان سابق اطلاعاتی آمریکا که به عنوان جاسوس سایبری برای امارات کار می‌کردند، اذعان داشتند که قوانین هک و ممنوعیت فروش فناوری حساس نظامی را نقض کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این نیروهای سابق اطلاعاتی آمریکا شامل "مارک بایر"، "رایان آدامز" و "دنیل گریک" بخشی از یک واحد مخفی موسوم به "پروژه راون" هستند که به اطلاعات امارات برای مقابله با دشمنان این کشور کمک کردند.

تیم پروژه راون به دستور دولت امارات حساب‌های کاربری فعالان حقوق بشری و رقبای دولت را هک کردند.

بر اساس اوراق دادگاه فدرال آمریکا در واشنگتن دی.سی، این سه مرد اذعان داشتند که شبکه‌های کامپیوتری در آمریکا را هک کرده و بدون دریافت مدارک و مجوزهای لازم از دولت واشنگتن ابزار پیچیده و پیشرفته برای هک را از کشور خارج کردند.

در بخشی از توافق با مقام‌های فدرال، این سه مرد برای اجتناب از تحت پیگرد قرار گرفتن پذیرفتند که مبلغ ۱.۶۹ میلیون دلار بپردازند و هرگز به دنبال کسب مجوز برای دسترسی به اسناد محرمانه امنیت ملی آمریکا نباشند.

"مارک جی.لسکو"، دستیار موقت دادستان کل آمریکا در اداره امیت ملی وزارت دادگستری نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: هکرهایی که استخدام می‌شوند و آنهایی که برای چنین فعالیت‌هایی که نقض کننده قوانین آمریکا هستند، فعالیت می‌کنند باید بابت اقدامات مجرمانه‌شان در انتظار پیگرد باشند.

افشای پروژه راون که نخستین بار توسط رویترز و در ۲۰۱۹ صورت گرفت بیانگر افزایش اقدامات جاسوس‌های سابق اطلاعاتی آمریکا در فروش توانمندی‌هایشان در خارج از کشور آن هم با مسئولیت‌پذیری یا نظارت کم است.

311311

کد خبر 1554993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =