پیام دبیرکل حزب‌الله به مردم لبنان در آستانه ورود سوخت از ایران

ایرنا نوشت: سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان چهارشنبه شب همزمان با ورود سوخت از ایران به کشورش از مردم بعلبک خواست برای حفظ سلامت افراد و تسهیل روند انتقال سوخت از تجمع در این منطقه خودداری کنند.

به گزارش تارنمای شبکه خبری "المنار" لبنان، نصرالله در این پیام اعلام کرد: از تمام اعضای شریف و برادران‌مان در حزب‌الله در منطقه "بعلبک الهرمل" می‌خواهیم که از هرگونه تجمع مردمی [به خاطر انتقال کاروان حامل سوخت] خودداری کنند.

در ادامه این پیام آمده است: من از همراهی عظیم و صادقانه مردم شریف‌مان اطلاع دارم و از آن‌ها به دلیل این همراهی که از ده‌ها سال پیش تاکنون ادامه داشته قدردانی می‌کنم.

پیام دبیرکل حزب الله لبنان ساعاتی پس از دیدار نماینده این گروه در ایران با وزیر امورخارجه ایران بیان می‌شود.

«عبدالله صفی الدین » امروز چهارشنبه در دیدار با حسین امیر عبداللهیان از ایران به واسطه فروش سوخت مورد نیاز مردم  لبنان تشکر و قدردانی کرد.

مسؤول رسانه‌ای حزب الله لبنان در منطقه البقاع از رسیدن کامیون های حامل سوخت ایران به لبنان در روز پنجشنبه خبر داد.

 احمد ریا در منطقه بقاع اعلام کرد که کامیون های مازوت ایرانی فردا پنجشنبه از بندر بانیاس سوریه به بعلبک لبنان می رسند.

تقاضای دبیرکل حزب‌الله لبنان از عدم تجمع مردمی پس از آن صورت می‌گیرد که ریا اعلام کرد، در ایستگاه اول ورود تانکرهای سوخت ایران که میان ۲ منطقه العین و اللبوه قرار گرفته است، جشنی مردمی برای استقبال از این کامیون‌ها راس ساعت یک و نیم ظهر برگزار خواهد شد.

وی همچنین اعلام کرده بود که در ایستگاه آخر نیز در ورودی بعلبک جنوبی واقع در میدان دورس راس ساعت سه بعد از ظهر نیز جشن دیگری با حضور وزیران، نمایندگان منطقه و روسای شهرداری‌ها و برخی فعالان دیگر برگزار می‌شود.

311311

کد خبر 1555225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =