اجرای ۴۱ عنوان برنامه شاخص در هفته دفاع مقدس در استان سمنان

جانشین فرمانده سپاه استان سمنان گفت: ۳ هزار فعالیت در ذیل ۴۱ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس در استان اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان؛ سرهنگ پاسدار منصور شوقانی جانشین فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در نشست خبری چهل و یکمین سالگرد گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اصحاب رسانه گفت: ۳ هزار فعالیت در ذیل ۴۱ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس در استان اجرا می شود.

او افزود: برنامه های هفته بسیج از تاریخ ۳۰ شهریور ماه در پایگاه های مقاومت شهرستانها و مرکز استان انجام می شود.

ایشان ادامه داد: رژه خودرویی نیروهای مسلح در سمنان و شاهرود از جمله برنامه های شاخص در هفته دفاع مقدس است.

سرهنگ شوقانی افزود: به دلیل شیوع کرونا و عدم حضور زائران در کربلای معلی ، فرصتی فراهم شده است تا جاماندگان اربعین حسینی حضوری پرشور و حداکثری در برنامه های هفته دفاع مقدس در استان داشته باشند.

جانشین فرمانده سپاه استان سمنان گفت: باتوجه به شروع سال تحصیلی جدید، زنگ ایثار و مقاومت به صورت مجازی همراه با برنامه روایت گری فرماندهان و ایثارگران تحت عنوان اسطوره ها در شبکه مجازی شاد برای دانش آموزان برنامه ریزی شده است.

او افزود: در عرصه جهاد و سلامت در این هفته از مدافعان سلامت تقدیر می شود و همچنین کاروان خدمت به مناطق محروم استان برای خدمت رسانی به مردم اعزام می شود.

سرهنگ شوقانی تصریح کرد: ۲۱۴۷ برنامه در اقشار ۲۲ گانه بسیج سپاه استان سمنان با مشارکت دستگاه های اجرایی استان انجام می شود.

ایشان ادامه داد: همایش فرماندهان نیروهای مسلح با نگاه تجلیل از ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس و نمایشگاه دفاع مقدس در این هفته برنامه ریزی شده است.

جانشین فرمانده سپاه استان سمنان گفت: همایش بزرگداشت روز سرباز در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان و پیاده روی خانوادگی آحاد مردم در روز اربعین حسینی با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی برنامه ریزی شده است.

او افزود: خدمات رسانی رایگان و نیمه رایگان در مراکز بهداشتی درمانی سپاه به مردم و پخش ۱۹ عنوان ویژه برنامه در فضای مجازی و صداوسیما از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس در استان سمنان است.

سرهنگ شوقانی تصریح کرد: پیگیری برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و پنجمین مرحله اهدای خون شیر زنان کویر از جمله برنامه های شاخص دیگر در این هفته است.

ایشان ادامه داد: توزیع نوشت افزار رایگان در بین دانش آموزان نیازمند استان، وبینار حجاب و عفاف در فضای مجازی و برگزاری یادواره های قشری و صنفی نیز برای هفته دفاع مقدس در استان سمنان برنامه ریزی شده است.

جانشین فرمانده سپاه استان سمنان گفت: افتتاح مراکز نیکوکاری بسیج ورزشکاران، خدمت رسانی بسیج جامعه پزشکی در مناطق محروم استان، برپایی ایستگاه های صلواتی و مواکب حسینی، برپایی مراسم هفت شب هفت راوی و طرح های رزمایش مواسات از جمله برنامه های مختلف در هفته دفاع مقدس در استان سمنان است.

محسن امیرعبدالهیان مدیر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سپاه استان سمنان در این جلسه گفت: به تعداد پایگاه های مقاومت در سراسر استان ، برنامه یادواره شهدای محلات برگزار می شود.

او افزود: طرح نذر حسینی برای خدمات دهی پایگاه های به مردم و بازخوانی عملیات والفجر ۸ و برگزاری ۱۰۰ عنوان برنامه ورزشی از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس در استان سمنان است.

کد خبر 1555286

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =