برداشت محصول پسته و گردو در شهرستان البرز آغاز شد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان البرز از آغاز عملیات برداشت محصول از سطح باغات پسته و گردو این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ وحید یوسفلی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز با اعلام این خبر گفت: سطح باغات پسته  بارور شهرستان البرز در سال جاری ۱۰۱ هکتار بوده است.

یوسفلی عملکرد متوسط باغات پسته شهرستان را بالغ بر یک تن در هکتار برآورد کرد و گفت: پیش بینی می‌شود بیش از ۱۰۰ تن پسته از این باغات برداشت شود.

او اضافه کرد: از جمله ارقام پسته که در سطح شهرستان البرز کشت شده می‌توان به پسته قزوین، اکبری و احمد آقایی اشاره کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز همچنین در خصوص عملیات برداشت گردو از سطح باغات این شهرستان نیز گفت: سطح باغات گردو  بارور شهرستان در سال جاری ۱۱۲ هکتار بوده است و با متوسط عملکرد ۲ تن در هکتار، برآورد می‌شود حدود ۲۲۴ تن محصول از این باغات برداشت شود.

او با اشاره به اقدامات جهاد کشاورزی شهرستان در راستای بهبود عملکرد و همچنین اصلاح باغات سنتی گردو گفت: در سطح شهرستان، سرشاخه کاری در برخی باغات گردو با رقم چندلر صورت گرفته است.

یوسفلی افزود: افزایش مقاومت درختان گردو در مقابل سرما، دیرگل دهی و برگ دهی درخت در فصل بهار،  افزایش عملکرد محصول همراه با ارتقای سطح کیفیت تولید از جمله مزایای اجرای طرح سرشاخه کاری گردو است که توسط کارشناسان خبره جهاد کشاورزی همراه با آموزش باغداران اجرا می‌شود.

46

کد خبر 1555325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =